Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nem gyakorolok az angol...

Ha nem gyakorolok az angol szóbelire csak az írásbelire tuti nem lesz meg?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy gyakoroljak rá...
2021. dec. 24. 16:16
 1/6 A kérdező kommentje:
társalkodói nyelvvizsga
2021. dec. 24. 16:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te képességeidtől függ. Nekem az élő beszéd mindig nehezebben ment, mint írásban, így én inkább a szóbeli részére gyúrtam rá. Alapvetően nekem már csak azért is segített, mert csomó olyan témakör volt amihez magamtól magyarul se feltétlenül jutott volna eszembe 10-15 percnyi folyamatos és összefüggő gondolatmenet. (például nekem volt olyan tétel, hogy "környezetvédelem a hétköznapokban")
2021. dec. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és hogy sikerült rá gyakorolnod?
2021. dec. 24. 16:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk megvoltak a konkrét témakörök címei. Egy A4-es lap tetejére felírtam mindig a címet és kisebb gondolatbuborékokban külön-külön kiírtam a hozzá kapcsolódó anyagot, hogy mivel fogom élőben kitölteni az időt. A környezetvédelemnél például volt egy két idegen szó amit korábban nem használtam, azokat is kijegyzeteltem.


Igazából pont ugyanazt csináltam, mint egy sima érettségi tételkidolgozásnál.

2021. dec. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tanárral. Akár 10 óra is elég lehet, ha azon a szinten vagy már.
2021. dec. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod hogyan gyakorolj rá, arra azért nem az a megoldás, hogy akkor egyáltalán nem gyakorolsz...

Minden nyelvvizsgaközpont honlapján szokott lenni részletes leírás a követelményekről. Ott nézz utána, milyen témakörök (bármilyen nyelvvizsgafelkészítő könyvből tudsz tanulni ezekre) és feladattípusok (mindenhol szokott lenni önálló témakifejtés és valamilyen párbeszéd) vannak. Tanártól veszel néhány órát, vagy angolul beszélő ismerőssel karattyolsz kicsit.

2021. dec. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!