Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen sorozatokat ajánlanátok...

Milyen sorozatokat ajánlanátok angol nyelv fejlesztésére?

Figyelt kérdés
Olyanokat keresek amik elsőre viszonylag könnyűnek mondhatóak, és azért érdekesek is. Az angol tudásomról annyit kell tudni, hogy egy leírt szöveget nagyjából meg tudok érteni, de tényleg csak nagy vonalakban. Jó sok hiányosság van. Előre is köszönöm.

2021. dec. 25. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sok mesét néztem, rajzfilmeket. Gyerekként a Cartoon Networkon rengeteg ilyesmit néztem, szóval nem voltak ismeretlenek, és jó volt őket eredetiben is felfedezni.
2021. dec. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hétköznapi sorozatokat keress, Netflixen sokat audio kommentárral is hallgathatsz (tehát mondja, hogy a szőke lány bement az ajtón, leült a székre, stb. vakoknak és gyengénlátóknak, így ismételgeti a hétköznapi igéket és főneveket is unalomig). Szóval először az ilyen hétköznapibb sorozatok, mint egy New Girl, Sex Education, később meg az extrábbak :) ha ez már jól megy. De ha StarTrek-kel vagy a The Crown-nal indítasz, akkor nagyon speciális szókincsed lesz :D
2021. dec. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
A meséket nem szerettem és nem is szoktam javasolni, vinnyogó, csipogó hangon beszélnek, sokszor babanyelven, szlenggel, semmi értelme egy felnőttnek.
2021. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
3, A "vinnyogó, csipogó" hang, már amelyik mesében ilyen van, téged lehet hogy zavar, mást nem, ettől ez nyelvtanulás szempontjából se nem jobb vagy rosszabb. Egy csomó felnőtteknek készült sorozatban viszont ugyanúgy szlenggel, hadarva, suttogva, háttérzenétől elfojtva beszélnek, vagy speciális szókinccsel, aminek még inkább semmi értelme egy kezdő nyelvtanulónak.
2021. dec. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Sértődj meg, mert szerintem a mesék nem alkalmasak nyelvtanulásra :DD Jesszus, boldog karácsonyt, nyomj rám még egy piros ikszet, legyen örömöd!

Szerintem akkor is szarok és kész.

2021. dec. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Ne azon veszekedjetek, hogy szerintetek jók-e a mesék vagy sem, mert nem ez a kérdés. Ha nem tudtok a kérdésre válaszolni, akkor ne írjatok semmit.
2021. dec. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
:DD Igenis, anyuci!
2021. dec. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!