Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nagyon jó tehetségem van a...

Ha nagyon jó tehetségem van a kiejtésben/hangképzésben, akkor a kínai és a japán közül inkább a kínai menne könyebben?

Figyelt kérdés

Az intonációra gondolok.


A japán relatív előnye (könnyű kiejtés) eltűnne. Miközben legalább nem kéne több olvasatot megtanulnom a karakterekhez.



2021. dec. 25. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
A japánnak sem könnyű a kiejtése egyébként. A kínaiban a tónusokat, a japánban pedig a pitch accentet kell elsajátítanod, magyar anyanyelvűként pedig mindkettő nehéz.
2021. dec. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem mondtam könnyű lenne mindkettő, arra céloztam, hogy a japán relatíve könnyebb a kiejtés tekintetében.



A kérdés arra irányult, hogy ha a kiejtést teljesen levesszük a sakktábláról, akkor a kínai egyszerűbb-e.

2021. dec. 25. 23:40
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos a japán pitch accentet sem lehet hallásból elsajátítani, hanem szabályismeretet követel. Szerintem azt tanuld, amelyik jobban tetszik, isteni tehetségedtől független.
2021. dec. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
A japán pitch accent ellenére is könnyebben kiejthető és kihallható egy magyar számára, mint a mandarin. Viszont az egyszerűbb nyelvtana a mandarinnak van.
2021. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

#4:

Az "egyszerűbb" inkább kevesebbet jelent ez esetben. Még az angol nyelvtan is összetettebb a Kínainál.


A Japán nyelvtan se nehéz nekünk magyaroknak. Főleg mert mind a kettő agglutináló nyelv és az alap szórend is SOV (Alany-Tárgy-Állítmány) mind két esetben. Míg a Mandarin kínai inkább az angol is ismerős SVO sorrendet követi.


A pitch-accent-ről annyit, hogy ott van némi segítségünk hangsúlyozás terén. Legalább is az egyik minta/pattern konkrétan az első szótagra tesz magas accent-et, a többire alacsonyat. Ami hasonló a magyar szóhangsúlyozáshoz (magyarban csak az első szótagon van hangsúly). Csak annyi különbséggel, hogy az egyik szóhangsúly a másik pitch-accent.

2022. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elég jó megközelítés, hogy azt tanuld, amelyik ország/kultúra közelebb áll az érdeklődésedhez, vagy esetleges karrier céljaidhoz.


Az ELTE Konfúciusz intézetének van kínai bevezető tanfolyama, ahol ingyen megismerkedhetsz az alapokkal, kipróbálhatod, hogy mennyire jön be:

[link]

2022. jan. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Eldőlt már, hogy melyiket választottad? Szerintem azt lenne a célszerűbb tanulnod, amelyik jobban érdekel. Hiszen könnyen el tud veszni a kedved. Én kínai (mandarin) nyelvet kezdtem el tanulni. Tetszik a kultúra, a nyelv, a zene + sok előnyt látok benne munka szempontjából is.

2022. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!