Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljam a kínait? Mit...

Hogy tanuljam a kínait? Mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés

2021. okt. 16. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

ne tanulj kínait, hacsak nem vagy nyelvzseni, vagy nem akarsz kínba költözni.


azt az időt, energiát fektesd olyan nyelvbe, amit reálisan meg is tudsz pár éven belül jól tanulni.

2021. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

#1

A kínai nem nehéz és nem is lehetetlen. Arról meg ne is beszéljünk, hogy lassan lekörözi a sokak által nagyra tartott angolt. A kínai a jövő nyelve.

És lényegében csak a szókincset, kiejtést (ide értve a hangsúlyokat is), szórendet kell megtanuld. Mivel a kínai csak szótári alakban használja a szavakat. Tehát nyelvtanilag még az angoltól is könnyebb. Az írást meg ugyan úgy megtanulod, mintha az angol szavak írását tanulnád a kiejtett szó mellé.

Nem nagy lehetetlenség, hacsak nem ragaszkodsz foggal-körömmel a latin betűkbe. De akkor meg rengeteg jó/szép/értékes nyelvet eldobsz magadtól. Mert csak az európai nem szláv eredetű nyelvek használnak latin betűket (igen a dél-közép-kelet amerikai országok is európai nyelveket beszélnek, csak más dialektusban).


A kérdezőnek pedig ajánlom, hogy szerezzen be szótárakat és tankönyveket. És a kívánt "nyelvjárás"-hoz hallgasson natív hanganyagokat. Azért idézőjelesen van a nyelvjárás, mert a kínai igazából egy nyelvcsalád inkább, ahol a mandarin, cantonese, shanghainese, stb külön nyelvek. Nem ajánlok ilyen manapság divatos tanuló appokat mivel ezek általában hibásak és rosszul rögzülhetnek be a dolgok. Meg "pár perc alatt megtanulod a nyelvet" tartalmú dolgokat se, mivel minden ilyen videó/könyv kamu és csak idő meg pénz pazarlás ezeket alkalmazni.

2021. okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2%

2


megvan kínaiból a középfokúd/felsőfokúd?

2021. okt. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

#3

Ez a kérdés hogy kapcsolódik ide? Egy nyelv nehézségének és tulajdonságainak semmi köze ahhoz, hogy kinek milyen papírja van a nyelvvel kapcsolatosan. :)

2021. okt. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%

4


szóval nem is tudsz kínaiul, vagy legalábbis hitelt érdemlően biztosan nem, mert nincs róla nyelvvizsgával igazolt tudásod.


akkor mi alapján osztod az észt, és nevezed könnyű nyelvnek?


baromira nehéz nyelv, nekem volt kínai nyelvkönyv a kezemben, tudom miről beszélek.


nem fogja kiütni az angolt a nyeregből, ennek sok geopolitikai és kulturális oka van... az angolt kell nagyon profin tudni.


második nyelvnek pedig a németet vagy franciát, ezekre van nagy kereslet még itthon, különösen kevés a jó franciás, és ezeket a nyelveket meg is lehet tanulni belátható időn belül.

2021. okt. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

#5

Képzeld a nyelvtudáshoz nem szükséges a vizsga. :'D

Mint a kocsi sem jogsival működik.

Attól pedig nem lesz nehéz egy nyelv csak mert már fogtál a kezedben nyelvkönyvet... Személyes példával élve: Nekem a 8 évnyi iskolai angol nehezebb volt, mint a keleti nyelvek (orosz, kínai, japán). Még se mondom rá hogy nagyon nehéz. Egyszerűen csak mindenkinek más a nehéz. S pont emiatt nem kéne a kínait sem nehéznek nevezni.

Főleg nem magyar anyanyelvvel.


Mivel a mandarin kiejtése könnyű egy magyarnak, a hangsúlyok pedig eléggé hasonlítanak a magyarban meglévő hanglejtéshez/dallamelemekhez (ha akarod itt egy megbízható forrás az állításomhoz: [link]

Az írás pedig nem lehetetlen, csak hozzáállás kérdése. Ha eldöntöd előre, hogy nehéz akkor az is lesz pedig csak ugyan úgy helyesírást tanulsz mint az angol esetében. Azt leszámítva, hogy nem latin betűvel.


De azért köszönöm ezt a jellegű megszólalást, nagyon európaias voltál ezzel. :)

2021. okt. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2%

6


arcoskodó! nincs is semmiből nyelvvizsgád, de osztod az észt.

aztán milyen alapon?

én 3 nyelvvizsga birtokában kérdezem ezt.

2021. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7

Mint mondottam, attól mert valaki tud egy adott nyelvet még nem jelenti automatikusan, hogy vizsgája is van belőle. Mivel az csak egy papír, nem befolyásolja a valós nyelvtudásodat, hogy van-e vagy nincs belőle vizsgád. Például magyarul is beszél minden magyar, még sincs vizsgájuk belőle. A nyelvtudás működik vizsgapapír nélkül is, mint az autók is működnek jogosítvány nélkül (azt leszámítva, hogy a jogsi nélküli vezetést büntetik).


Szóval hátrább az agarakkal Mr. 3 nyelvvizsgás. :)

2021. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kell minden egyes hasonló kérdésben belepofázni, hogy minek ázsiai nyelvet tanulni. Én például semmire nem mennék a némettel és franciával, mert nem érdekelnek azok a kultúrák, amikhez köthetők. Ráadásul nem szeretnék francia vagy német nyelvű országban élni. A munkámhoz sem kell. Ellenben néhány éve például a koreai jól jött volna. Most pedig Kínával üzletelünk. És nemcsak a mi cégünk nyit Ázsia felé. Egyébként Németországban is különlegesebb dolognak számít kínaiul beszélni, mint franciául. Azt nem tanulja minden második diák. A magyaroknak könnyebben is mennek az ázsiai nyelvek, mint a nyugatiaknak. Ezt saját magam is tapasztaltam. A kínaiban az írást leszámítva nincs sok nehézség.
2021. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én tanultam kínaiul, csak sajnos szüneteltetni kell bizonyos okok miatt. Sokkal könnyebben ment, mint annó az angol vagy 3 éve a német.
2021. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!