Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Reális cél ennyi idő alatt a...

Reális cél ennyi idő alatt a B2-es Goethe nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Januárban kezdek rá aktívan tanulni, augusztusban tenném le.

Előzetes tudásom A2, ez egy ötös középszintű érettségit jelent.

Jónak gondolom a nyelvérzékem, csak eddig egyszerűen nem tartottam fontosnak hogy németül tanuljak. Viszont mostmár az egyetem utáni céljaimhoz kell.



2021. dec. 26. 19:54
A kérdező szavazást indított:
Teljesen reális.
Aligha van rá esély.
11 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Na ne röhögtess, hogy az ötös érettségi A2! B1-ről 8 hónap alatt B2-re simán.
2021. dec. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tanár mondta. egyébként anyanyelvűeknél változó hogy kit értek meg és kit nem, volt már állásinterjúm is németül ahol teljesen jól kifejeztem magam, volt ahol első mondat után bedobtam hogy "in english please".

Nyelvtannál a nagyon alapokkal vagyok tisztában (igeidők, névmások, néhány szerkezet).

Szóval (az angolomból kiindulva, amiből nyelvvizsga hála istennek sikerült) én reálisnak tartom az A2-t.

2021. dec. 26. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A középszintű érettségi hivatalosan B1 szintű. Egy állásinterjú nem A2. A2-re egy év alatt lehet eljutni egy tankönyvből. Ne a nyelvtanra fókuszálj, a nyelvvizsga készség alapú, csak kis részt tesz ki a nyelvhelyesség.
2021. dec. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolüt elérhető a cél. Ám ahogy 3-as mondta, a középszintű érettségi B1-es szint. Szerintem egy jó nyelvérzékkel összehozható a nyelvvizsga egyszerűen. Sok sikert!:)
2021. dec. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na, hogy megy a tanulás, hogy érzed kérdező? Vagy lemondtál róla?
2022. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5

A delfin könyvből tanulunk, egy hét alatt egy fejezet, ezzel együtt 150-200 új szó, meg mindig 1-2 új nyelvtan. Szerintem meglesz az, de úgyis az idő dönt, maximum B1-et csinálok, ha a tanárom úgy látja.

2022. febr. 3. 16:10
 7/9 anonim ***** válasza:
B1-et ne csinálj, az semmire se jó. Pénzkidobás.
2022. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is pénzkidobás a B2. Nem azért mert hülyeség felmérni a tudásod, hanem mert azt sehol nem fogadják el, még pluszpont sem jár érte. Inkább írj egy előrehozott érettségit, ha még lehet.
2022. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pénzkidobás a B1*

Előző voltam

2022. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!