Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvkönyvet ajánlanáto...

Milyen nyelvkönyvet ajánlanátok francia tanuláshoz kezdőknek?

Figyelt kérdés

Főként olyat keresek, amik egy átlagos könyvesboltban megvásárolhatóak vagy amiket ki tudok kölcsönözni a könyvtárból.

Egyelőre az alapokat egyedül tanulgatnám (később szóba jöhet tanfolyam vagy tanár), teljesen kezdő vagyok, eddig Duolingoval szórakoztam, de van némi előnyöm a spanyoltudásom miatt. Meg ugye az angolban is sok francia eredetű szó van...



2021. dec. 28. 18:03
 1/2 A kérdező kommentje:
olyanokat keresek, bocsi, elírtam
2021. dec. 28. 18:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Nos én pont fordítva csinálnám. Teljesen 0 szinttel menj el tanfolyamra, bőven elég egy biztos alapfok, utána már lehet szó az otthoni tanulásról. A nyelvtanulás véleményem szerint olyan mint a matematika. Az egészet cseszheti az ember, ha nem jók az alapok...


Totál kezdőként otthon megtanulsz például olyan szavakat, amiket nem is használnak vagy nem úgy használják a franciák. 100 ilyen van például a spanyolban is. Például a Pons-os spanyol nyelvtan kezdőknek könyvében a 2. oldalon ahol az el-la nőnevek neme van tárgyalva, van egy olyan szó hogy la grupa (ami azt jelenti, hogy fartő). Mikor spanyol ismerősömtől kérdeztem hogy mi az a la grupa, még ő sem tudta hirtelen, pedig spanyol :D Na szóval ennyit az ilyen Librikben kapható 3000 forintos kezdő nyelvkönyvekről. Megtanít veled egy csomó felesleges dolgot, amit vagy nem használnak vagy teljesen máshogy használják. A spanyolországi spanyolok nem használják a hermoso/hermosa szót, ők például a guapa/guapot mondják, mégis ezt látod minden spanyol kezdő nyelvkönyvben. Spanyol, az tény, csak éppen Dél-Amerikában használatos.

2022. jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!