Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel és hogyan lehet a...

Mivel és hogyan lehet a legolcsóbb és legjobb módon nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, mint a pl. Duolingo. Milyen oldalakat, alkalmazásokat vagy programokat ismertek, amik aránylag olcsóak, interaktívak és intuitívak, illetve más teendők mellett is könnyen végezhetőek párhuzamosan (szóval nem tanár vagy tanfolyam), hanem mondjuk otthoni takarítás közben vagy utazás során, netalántán home office mellett.

2021. dec. 28. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem pont alkalmazás, de különböző podcastek, videók hallgatása is nagyon hasznos. Lehet hallgatni takarítás, mosogatás közben, van kezdő, középhaladó, mindenféle szint. És még a hallás utáni értést is fejleszti, ami a nyelvtanulók nagy részének a gyenge pontja. Ennek az is előnye, hogy nem nyelvtancentrikus.
2021. dec. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nekem is pont a hallás utáni értés a gyenge pontom!


és ezek a podcastek hasonlóan vannak felépítve, hogy tegyük fel, beszélnek franciául, de mondjuk angolul vagy magyarul elmondják, hogy mi mit jelent vagy mit is mondtak?


pl. ‘à bientôt! means see you soon’


vagy csak az adott nyelv megy folyamatosan?


nemrégiben találtam a Duolingon belül ilyen egyszerű, hallgatásos anyagokat, a felépítése, módszere tetszik, habár kicsit lassú.

2021. dec. 29. 08:44
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Mindkét fajtából van. Kezdőknek vannak olyanok, amilyeneket te említesz. Én ilyeneket sosem hallgattam. Már B1-B2 szinten voltam franciából, amikor elkezdtem podcastezni, akkor olyat hallgattam, ami csak francia. De van több kétnyelvű is, lehet találni.
2021. dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Én pimsleur-el tanúltam németűl pár éve, most pedig spanyolul.

Ad egy jó alapot, közben nézem az easy german/spanish Youtube videókat, ha nem lenne ismerős a csatorna, az utcán kérdezgetik az embereket egy adott témáról pl. mi tetszik Madridban? Mit vásároltál? (ezt pl. egy áruház/kisbolt elött kérdezgették).

A másik, hogy rákeresek az adott órszág legismertebb youtubereire és megnézek pár videót tölük, és amelyiknél tetszenek a témák meg ahogyan beszél azokat nézem gyakrabban.

2021. dec. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Szerelmesnek kell lenni valakibe, aki csak a célnyelvet beszéli. Annál nagyobb motiváció nincs. :)
2022. ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!