Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német B2 nyelvvizsga megszerzé...

Anonymus12349999 kérdése:

Német B2 nyelvvizsga megszerzése felvételiig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Felvételi előtt állok és plusz pont fejében németből szeretnék nyelvvizsgát tenni. Szeretem a nyelvet,jelen pillanat kb B1szinten állok,érettségizni szeretnék belőle májusban.


Sajnos nem tudom,milyen nyelvvizsgatípus lenne a legideálisabb számomra.


A kérdésem az lenne szerintetek melyik a legkönnyebb,amire feltudnék készülni március-áprilisig,hogy pluszpontba még számítható legyen?!


A szókincsem viszonylag alap,így ez hátrány. (Szavak/témák tanulásába kezdtem)


Tanulási tippekért,tanácsokért hálás vagyok!


Köszi a válaszokat!


Tschüss



2022. jan. 4. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Telc? Én anno 14 voltam mikor náluk vizsgáztam (alsó korhatár) és nagyon kedvesek voltak és nem éreztem olyan nehéznek. Azóta van franciából, olaszbol, angolból középfokúm+ német felsőfok és mindet a telcnél csináltam. Csak jó tapasztalat
2022. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A TELC az egyik legnehezebb nyelvvizsga. A szóbeli pite, de az írásbeli nagyon nehéz. Sok a becsapós kérdés, pl: valassz 10 cimből, öt szöveghez, és a cimek nagyon egyformák. Ha nincs biztos szókincsed ez elég necces, mert kis nüanszokon múlik. Szótárt nem lehet hasznalni, még a többi nyelvvizsgán legalabb ez megadatik. Bár tény és való a Telc nemzetközi, de viszonylag drága és nehéz is.

A legkönnyebb egynyelvű vizsga az a Társalkodó. Csak államilag elismert, de a pontot megkapod rá. Több ismerösömet ks átrugdosták 60%-kal.

2022. jan. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!