Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan tudja az ember X...

Honnan tudja az ember X évesen, hogy később mihez használná a nyelvet?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor olvasom, akár itt, akár máshol, az olyan kérdésekre, hogy "milyen nyelvet tanuljak?" válaszként visszakérdeznek, hogy "mire használnád?"


Második nyelvet általában középiskolásként vagy már egyetemistaként tanul az ember.

De sok egyetemi szakkal sokféle irányba el lehet menni, pl. a gazdasági szakokkal.

Az egyetem elején még a többség nem tudja mit akar majd.

Középsulisként meg...


Visszakérdeznek, hogy "mire használnád, mit akarsz csinálni vele?" de amikor az ember hozzáfog egy nyelvhez még honnan tudja ezt?


Ha nem lehet megmondani általánosságban, hogy mi éri meg, akkor honnan tudja valaki, hogy melyiket is tanulja???


Normális szintre pedig nem huszonéves kor közepén szoktak nyelvet elkezdeni nulláról. általában.



2022. jan. 8. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Tanulhatod plusz pontért a felvételire, diplomához, utazáshoz, munkához, barátok szerzéséhez, csak úgy hobbiból... nem?


Ha gyorsan kell és nem beszélsz semmilyen nyelven, de van 3 hónapod, akkor nem a mandarint fogják javasolni, hanem az eszperantót.


Ha szórakozásból tanulod és érdekel a kultúra, de nem sürgős, vagy éveid vannak rá, akkor mehet a mandarin is.


Én 40 vagyok, 5-6 évente kezdek új nyelvet, miért ne kezdhetné el az ember 20 évesen?

2022. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan. De ha annyi forintom lenne, ahányszor a "melyik nyelv éri meg" kérdést olvastam, kisorsolhatnék a kérdezők között egy nyelvtanfolyamot ajándékba. Akik ilyeneket kérdeznek, azok szerintem olyan fekete-fehér válaszokat várnak, hogy "igen, tanulj oroszul és kínaiul, mert majd ha kitör a harmadik világháború és leigáznak minket, akkor milyen jól fog jönni". Nem így működik ez, pusztán taktikailag nem érdemes nyelvet tanulni, mert ahhoz ez hosszú távú projekt, és senki nem lát a jövőbe. Ezért kell inkább az alapján választani, ami itt és most elérhető (angol mint világnyelv, nagyobb európai nyelvek) ill. ami tetszik (bármi, amihez természetes kíváncsisága, érdeklődése van az embernek, vagy ami a legkevésbé taszítja).
2022. jan. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Az egyetlen most látható jótanács: angolul olyan folyékonyan, amennyire csak tudsz, meg +1, akármi, ami érdekel.
2022. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az angol után gondoltam. Én is tudom, hogy az az alap.


2-es válaszolónak:

Biztos sokan kérdezik de nem véletlen. Nem gondolod? Szerintem a tudatosság inkább jó dolog, mint a "majd lesz valami" meg ami legjobban tetszik aztán meglátjuk mire jó.


Én nem fekete-fehéren akarom látni, de amikor választani kell olyan nincs, hogy félig olaszt félig németet egy kis orosszal vegyítve és ez egy nyelv. Mert nem akarunk feketék vagy fehérek lenni.


Elsőnek pedig: Oké sokan nem a hasznosság miatt tanulnak, de sokan igen és én is azt kérdeztem. Nem hobbiból. Barátokat magyarul de angolul is lehet szerezni. Utazás meg hát nem pl. Spanyolországba akarok mindig menni.

2022. jan. 8. 16:44
 5/14 A kérdező kommentje:

Illetve oké, lehet 3. sőt 4. nyelvet is tanulni. Becsülöm aki teljes munkaképes szinten megtanul.


De azért erre a szintre kettőnél több nyelvet nem nagyon szoktak.

5-6 évente mindig újat kezdeni az hobbi kategória.


A huszonéves kor közepén kezdeni nulláról nem szoktak pedig arra írtam, hogy ha dolgozni is akarok vele egyetem után.

2022. jan. 8. 16:46
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
2-3 év alatt el lehet jutni egy olyan szintre, hogy tudd használni a nyelvet a munkádban. Simán meg lehet csinálni. Rá lehet feszülni erre a kérdésre, de a nyelvtanulási rutin többet ér, mint rácuppanni egy nyelvre és nem engedni, mert az majd hasznos lesz. 5 nyelv után a hatodiktól nem szarok be. Mondhatod, hogy hobbi kategória, de ha ledobnak a bolygón, én megélek. Te meg tippelsz 2-t és aztán azt várod, hogy biztos jó legyen ;)
2022. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

"Én nem fekete-fehéren akarom látni, de amikor választani kell olyan nincs, hogy félig olaszt félig németet egy kis orosszal vegyítve és ez egy nyelv. Mert nem akarunk feketék vagy fehérek lenni."


Hát ezt mondom, hogy a nyelvtanulás hosszú távú projekt, legalább években mérhető, nem olyan hogy egyik nap piros zoknit húzok másik nap meg kéket. A nyelvtanulás idő, energia, elköteleződés, és mivel nincs időgépünk, hogy leellenőrizzük, éppen mikor melyik nyelvvel lesz több lehetőség, nem lehet teljesen objektív módon választani. Ezen hiába siránkozol.

2022. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, hát éppen én mondom ezt.

Viszont tizenévesen az ember még sok mindent nem tud, de konkrétan egyetemistaként sem látszik, hogy az angol mellett melyik nyelvre lesz szükség. Terület, cég függő is.


Síránkozik a fene, valós problémát írtam.


És igaz amit írtam hogy ha valaki munkaképesen akarja beszélni mire diplomázik akkor elég korán kell elkezdeni.

A munkaképes nem vendéglátást jelent hanem értékes diplomás állást.

2022. jan. 9. 09:42
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy nyelv megtanulása mindig értékes lesz. Hagyjuk most a politikai szempontokat. Ha egy nyelvnél eljutsz odáig, hogy irodalmi alkotásokat olvass, vagy filmművészeti darabokat nézz eredeti nyelven, már kulturálisan is fejlődtél és többet értesz meg a világból.


Az angolt és a többi nagyobb európai nyelvet amiatt lehet javasolni, mivel több dokumentum, tudományos irat fellelhető, így kevésbé teszed ki magadat a fake news-nak.


Most ez drasztikusan hangozhat, de a német és magyar Wikipédia minősége között is hatalmas a különbség.

2022. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, én nem értem igazából mire akarsz kilyukadni. Ez a "valós probléma" egyszerűen egy olyan körülmény, amit ha fejreállsz sem fogsz tudni megváltoztatni. Lehet hogy egyszer majd eljön egy olyan idő, mikor az agyba ültetett számítógéppel bármilyen nyelven meg fog tudni szólalni az ember anyanyelvi szinten nulla tanulással, de a világ momentán nem ilyen. Nincs kristálygömb sem, ami megmondja milyen nyelvet tanulj most, hogy 5-10 év múlva használható folyékony tudásod legyen. Azt tanulj, ami tetszik.
2022. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!