Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan tudja az ember X...

Honnan tudja az ember X évesen, hogy később mihez használná a nyelvet?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor olvasom, akár itt, akár máshol, az olyan kérdésekre, hogy "milyen nyelvet tanuljak?" válaszként visszakérdeznek, hogy "mire használnád?"


Második nyelvet általában középiskolásként vagy már egyetemistaként tanul az ember.

De sok egyetemi szakkal sokféle irányba el lehet menni, pl. a gazdasági szakokkal.

Az egyetem elején még a többség nem tudja mit akar majd.

Középsulisként meg...


Visszakérdeznek, hogy "mire használnád, mit akarsz csinálni vele?" de amikor az ember hozzáfog egy nyelvhez még honnan tudja ezt?


Ha nem lehet megmondani általánosságban, hogy mi éri meg, akkor honnan tudja valaki, hogy melyiket is tanulja???


Normális szintre pedig nem huszonéves kor közepén szoktak nyelvet elkezdeni nulláról. általában.



2022. jan. 8. 15:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Pedig teljesen valós probléma és szerintem nagyon egyértelmű.

Nem az?


Nyelvet nem egy-két évvel a diploma előtt kell elkezdeni tanulni (második nyelvről van szó), ha az ember munkaképes szinten akarja beszélni.

Viszont arra, hogy "milyen nyelvet tanuljak, ami megéri?", mindig az a válasz, hogy mit akarsz vele kezdeni.


Igen, de az egyetem elején, főleg középiskolásként a többség nem tudja még.


Sok igazság van abban is, hogy "mindig megéri, sosem hátrány egy nyelv", stb...

De szerintem aki akarja érti, hogy miről van szó.

2022. jan. 11. 10:25
 12/14 anonim ***** válasza:
55%

#11

Minden előttem szólónak igaza van abban, hogy ez nem egy "létező probléma", mivel nem tudsz rajta változtatni. Nem számít milyen és hányadik diplomád lesz, akkor se tudod megjósolni melyik nyelv lesz éppen hasznodra. Ezért is vannak 5-6 vagy akár 8-10 nyelvet is tudó emberek, mert sose tudhatod mikor lesz segítségedre amit megtanulsz.



Egyébként második nyelvként már általánosban elszoktak manapság kezdeni a diákok németet vagy angolt tanulni. Azt is simán tovább viheti az ember ha nagyon akarja. Csak nem mindegy minek tanul.


A diploma meg nem számít semmit abban, hogy mit fogsz tudni használni munkában. Mivel nem biztos, hogy azonnal olyan munkád lesz amire a diplomád szól. Tehát így meg ha úgy nézed van időd önálló tanulásra pluszban.

2022. jan. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszban ne haragudjon senki szerintem sok butaság van.



Egyébként ma talán tényleg könnyebb mint korábban volt, mert néhány szektoron kívül az angol nyelv mellett másik már nem is kell.



A középiskolai nyelvtanítás sok helyen nagyon gyenge és emellett pedig sok helyen csak egy nyelvet tanítanak, főleg vidéken.

2022. jan. 17. 09:57
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

#13

Megkérnélek, hogy emelj ki legalább HÁROM általad butaságnak vélt dolgot a 12-es válaszból. Mert így ennyiből, hogy SZERINTED sok benne a butaság azzal túl sokat nem mondtál, csak megindoklás nélkül bírálod.

2022. jan. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!