Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi időbe telik megtanulni...

Mennyi időbe telik megtanulni németül, olyan szintre, hogy ha elmennék Berlinbe, mondjuk, akkor nem vennék észre hogy nem vagyok német?

Figyelt kérdés
2022. jan. 10. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne olyan, hogy nem veszik észre.
2022. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10-15 év ottélés, ha fiatal vagy. ha idősebb, 10 és végtelen között bármennyi.
2022. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nyelvtant meg tudod tanulni ilyen szinten pár év alatt (intenzitástól függően), ha elszánt vagy és jó a nyelvérzéked. A szókincset meg fel tudod szedni helyben. Amivel gondban leszel, az a kiejtés. Azt kb. 9-12 éves kor után nem nagyon lehet elsajátítani úgy, hogy megtévessze az anyanyelvieket. Van pár kivételes eset. Segít, ha 1. nő vagy, 2. jó a nyelvérzéked, hallásod 3. asszimilálódni akarsz a helyi társadalomba, 4. nagyon kitartóan direkt kiejtési gyakorlatokat végzel. Ha ezek megvannak, akkor elméletileg felnőtt korban is lehetséges az anyanyelvi szintű kiejtés elsajátítása, de erre nagyon-nagyon kicsi az esély. Lehet a tökéleteshez nagyon közeli imitációt csinálni, de az a 0,001 százalék, ami elválasztja a nagyon-nagyon jó, 99,99%-os imitációt a 100%-os anyanyelvi beszédtől, az óriási ugrás. Én gyerekkoromtól tanulok angolt és németet, egyikben se anyanyelvi a kiejtésem, és pont azért nem is törekszem rá, mert ha valakinek nem tökéletes, csak nagyon igyekszik másolni a valódit, az nagyon mesterkélt és maníros szerintem.
2022. jan. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
én 8 éve élek Németországban (40 éves vagyok), reltive jól is beszélek, de az első szónál levágják, hogy külföldi vagyok. Hiába mondom jól a szavakat, meg a nyelvtant, akkor is az akcentusom nem németes. Na a fiam ő 6 éves korától itt tanul, perfektül beszél, rajta már kevésbé veszik észre, olyan jól nyomja.
2022. jan. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!