Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerinted autodidakta megtudná...

Szerinted autodidakta megtudnál tanulni egy új nyelvet tökéletesre?

Figyelt kérdés
2022. jan. 19. 16:42
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Újabb hülye gyerek.

Tökéletesre, mikor még magyarul sem tudsz kérdező.

2022. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem, csak alapszinten.
2022. jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem, mivel nem létezik a tökéletes nyelvtudás. Ahhoz, hogy úgy beszélj mint az anyanyelviek fontos, hogx abban a környezetben legyél.
2022. jan. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A maximalizmust a nyelvtanulónak előbb-utóbb fel kell adnia. Még az anyanyelvi beszélők is hibáznak néha.
2022. jan. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csak nyelvi környezetben.
2022. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#1 Remélem jólesett kiélni a mindennapok frusztrációját de, máskor talán jobb lenne ha edzésben vezetnéd le🤗 A tested is meghálálja majd, illetve a belsőd teherbírása is nagyobb lesz, rendezett elme, tudod.

Kívánom hogy könnyebbek és nyugisabbak legyenek a napok🤗



# Mindenki más, köszi szépen a véleményeiteket/válaszaitokat! ☺️

2022. jan. 19. 19:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok, még az jutott eszembe, hogy kinek mit jelent a tökéletes. Példa: fordítónak tanulok, így olyan mondatokat is le kell fordítanom, ami komplikáltabb és olyan szavakat használva, amit a konyhanyelvben senki nem használ. Az anyanyelvi meg csak nézett rám, hogy ezt sokkal egyszerűbben is el lehet mondani. Én is tanultam nyelvet autodidakta módon, szépen el lehet vele jutni valameddig, de teljesen egyedül nem lehet "tökéletesen" megtanulni. Sőt teljesen tökéletesre sehogy nem lehet megtanulni. Nem kell maximalistának lenni.
2022. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#3/7 Igen, teljesen jogos amit írsz! Utólag rájöttem már hogy butaság volt a tökéletes szót bele illeszteni.. 😅

Igazából van egy nagyon alap nyelv ismeretem, és az lenne a kérdés hogy pl akinek van egy nagyon alap ismerete az egyedül fel tudna e készülni pl egy érettségi szintre amit sikeresen teljesít jó eredménnyel, vagy szükséges igénybe venni mindenképpen tanár segítségét, vagy valakiét aki nagyon jól beszéli az adott nyelvet?

2022. jan. 20. 07:59
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a 3-as vagy 7-es vagyok, de ez attól is függ mi a nyelv.

Mert egy angolt például nem ajánlatos tanár nélkül. Köszönhetően annak, hogy az ismeretlen szavak kiejtését nagyon kis eséllyel találod el elsőre, van hogy 10edikre se.

Szóval az autodidakta módra való tanulás a nyelvtől, módszertől és a személy saját korlátaitól függ.

2022. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Értem, köszi 🤗
2022. jan. 21. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!