Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát válasszam?

Melyik nyelvvizsgát válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Melyik nyelvvizsgát ajánlanátok nekem? Eddig voltam Telcen és Euroexamen. Az írásbelim már megvan, viszont a hallásértés nagyin nehezen megy, mindig azon megy el a szóbelim :( Szerintetek melyik nyelvvizsgának a legegyszerűbb a hallásértés része?



2022. jan. 20. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Origo szóbeli elég könnyű
2022. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A Pannon és az Origo is viszonylag könnyű.
2022. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hallás megy nagyon nehezen.

Origo viszont nem könnyű. A szóbeli nem veszes, de Origón magyarul kell válaszolni szóval le kell fordítani és a szöveg nagyon gyors. Sokkal gyorsabb mint a gyakorlókönyvbe.

2022. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha a Pannon nyelvvizsgával van valakinek személyes tapasztalata, tudna nekem írni? :)
2022. jan. 21. 08:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos tanácsot nem tudok adni. De ugyanez a problémám...Írásbelim van, a szóbeli a magnó miatt nem sikerült az iTolc-nál. Pedig rengeteget gyakoroltam rá, de ezerszer gyorsabban beszéltek éles vizsgán, mint azokban a feladatokban amiket gyakoroltam. Így elég nehéz felmérni, hogy hol is tartok.

Most az origot akarom megpróbálni, elvileg az sem nehéz. A Pannont én is néztem, de nekem gyanúsan könnyű volt a mintafeladat az oldalukon.

Most próbálom az emelt érettségi magnókat végigcsinálni, megvettem az öt perc angol könyvét, amiben minden szinthez van 100 magnó, plusz egyszerűbb filmeket próbálok nézni angol felirattal. Remélem, ez segít majd annyit, hogy legközelebb a magnóval se legyen problémám, bármelyik nyelvvizsgát is választanám.

2022. jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is a magnó a porblémás. 2szer voltam BME-n és a magnón ment az mindig.

A pannonnal szemezgetek. Egy próbát megér nekem.

2022. jan. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MJozsi44 ***** válasza:

Háát.... Sajnos az angol nagyon erthetetlen neha. A proba nyelvvizsgan egyszeru a szoveg, de sok a motyoraszo p..fej. Tudnak ugy beszelni, hogy ne ertsuk. Pl a Poirot sorozatban a filmek angolja egyszeru, a Ms Marple az nehez(a felet ertem 14 ev UK utan). Az új(10 eves? [link] Sherlock holmes szinte erthetetlen.

[link]

2022. dec. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MJozsi44 ***** válasza:
Most gyakorlok a Mestra Ágota könyvéból. Easy listening. Hát borzalmasan hadarnak benne, de szokni kell sajnos(csak írásbelit mertem először megcsinalni).
2023. febr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Jelenleg én is ebben a helyzetben vagyok. 3x buktam meg az Origo szóbelin (német középfok) a szóbeli részével nekem nem volt problémám, de a hallott szövegértést mindig elrontottam. A tanárom azt tanácsolta, hogy próbáljam meg a BME nyelvvizsgát. A szóbeli része egyszerűbb, de az írásbelije nehezebb mint az origos, viszont lehet ötvözni (pl BME szóbeli, Origo írásbeli) A BME oldalán van fent mintafeladatlap ott meg tudod nézni, hogy milyen. Sok sikert❤️
2023. febr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!