Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem értem az angolban a 'to'...

Nem értem az angolban a 'to' használatát. Hogy is van ez? A ,,to" hiányában vonnak le pontot hallásértés kérdés-válasz feladatnál, ahol én írom be a lentebb látható mondatokat, tartalmilag megfelel?

Figyelt kérdés

Hallásértő feladatok csinálok, és ahova kéne a megoldókulcs szerint a 'To' ott lehagyom, mert nem értem mi célt szolgál.

Példák:

to visit some unkown countries helyett azt írom hogy --> visit some unkown countries

to learn about he Japanese culture --> learn about the Japenese culture

to use the taxi --> use the taxi


2022. jan. 25. 19:02
 1/8 A kérdező kommentje:

Honnan tudom hova kell a to???

Ha nem vonnak le pontot, akkor nem érdekel, a diplomához kell a nyelvvizsga.

2022. jan. 25. 19:03
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a 'to' az előtte álló szerkezethez tartozik. Például ha az lenne, hogy


'I'm going to visit some unkown countries', itt a "to" a "going to" szerkezet része.


Kellene tudni a szövegkörnyezetet is, hogy meg tudjuk mondani, hogy jókat írsz-e.

2022. jan. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megoldókulcsom van, szóval maga a válasz tartalmilag jó, csak lehagyom a to-t.

Emiatt vonhatnak le pontot?

2022. jan. 25. 19:06
 4/8 A kérdező kommentje:

,,they lease them from the owners and pay a daily rate of 100 dollar to use the car."


,,You also need to be brave to visit some unknown countries"


Ezeket a hangzószöveg mondatai.

2022. jan. 25. 19:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, vonnak le érte pontot.
2022. jan. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4, ezeknél a "to" célhatározói mellékmondatot vezet be.

...napi 100 dollárt fizetnek azért hogy használhassák az autót

Bátornak kell lenned ahhoz hogy idegen országokba utazz.


Itt egy összefoglaló: [link]


Ilyeneket kell tudni használni, valamennyi pontot levonnak

2022. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. jan. 25. 19:27
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

ja, hát itt az a szomorú, hogy nem világosítottak fel (vagy jól kiment az agyadból), hogy az angolnak ez erősen szokása, mellékmondat rövidítés főnévi igenévvel. Más, mint célhatározói mellékmondatok:

I do not know where to go.

...what to say.

...how to do it.

She teaches us when to be silent.

He was the first to come.


Azt a megállapítást nyugodtan meg lehet tenni, hogy te még életedben nem olvastál egy oldalnyi angol szöveget, mert egy oldalnyi szövegben biztosan van ilyen szerkezetből.

2022. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!