Hogyan tanuljam meg?

Figyelt kérdés
Kedden feladott a tanár egy 20 mondatból álló szöveget. Minden nap tanultam de egyszerűen nem megy. Csend van a szobába. Se tv se telefon semmi ilyenkor kinthagyom diert a telefont ne zavarjon. De 2 mondat megy. Valaki nem tud adni tippet hpgx tanuljam meg. Holnapra tudni kéne de ez igy nem fog menni. Kerem. Segitsetek. (eves kozben irtam ki ezt is és nem tanulas helyet)
2022. jan. 30. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Színessel jelöld ki a kulcsszavakat, amiket mindenképp tudni kell.


Érted egyébként a szöveget? Mármint nem úgy általában, hanem a szavakat, szerkezeteket stb.?

2022. jan. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

- színezd ki a szöveget

- olvasd fel és hallgasd vissza 200-szor

- olvasd fel, hallgasd vissza és közben is olvasd és mondd is ki hangosan a felvétellel együtt

- táncold el

- mutogasd el

- stb.

Nem tudhatjuk, hogy te melyik típus vagy, melyik módszer válik be jobban, de próbálkozz több félével is.

2022. jan. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen leforditotuk órán. Nyelvtanilag is tudom csak nem ragad meg sehogy
2022. jan. 30. 21:05
 4/7 anonim ***** válasza:

"Kedden feladott a tanár ... Holnapra tudni kéne ...

tegnap 15:17"


Máskor majd ne csak előző nap kezdd el tanulni, hanem minden nap vedd elő (akár többször is) mondjuk 10-15 percre, úgy sokkal könnyebb, mint egyik napról a másikra.

2022. jan. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3 valszolo De ez az hogy naponta felórat órákat tanultam. De semi eredménye. Egxiknap tudom masiknap mar semmi. Egyszerűen nem jegyzem meg. És adót a tanár haladékot remelem sikerul
2022. jan. 31. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:

"És adót a tanár haladékot remelem sikerul"

Módszert is kérjél tőle. Ő ismer, valószínűleg jobban látja, hogy hogyan tanulsz könnyebben, hatékonyabban.

(Egyébként nem vagy diszes? Ha igen, kapsz fejlesztést? Kérjél! Az pont erről szól: hogy tudd, hogyan tanulhatsz jobban.)

2022. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikerült egy 3 ra megtanulni. De nálam ez haladás mert 8 éven át minden szöveget 1 re vagy épp 2 re tudok. De most kiadott még egyet. Arra 2 het van de mar 30 mondatbol 5 tudok. Minden nap tanulok egy mondatot. Ha rovidebb akor 2 öt. De mindig ismetlem az előzött. Remelem most sikerul megtanulni jobban.
2022. febr. 3. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!