Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol A2 szintről B2-re?

Angol A2 szintről B2-re?

Figyelt kérdés

Mennyi idő eljutni?

Az A2-t értem, viszont szeretnék B2-es nyelvvizsgát márciusban.

Szerintetek lehetséges?



2022. jan. 31. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"B2: Ez a vizsga a Közös Európai Referenciakeret (KER) B2 Referenciaszintjéhez illeszkedik: azt méri, hogy vizsgázóként képes vagy-e gondolataidat, érzéseidet, véleményedet világosan, kellő részletességgel és folyamatossággal kifejezni, tudsz-e társadalmi, kulturális és munkakapcsolatokat teremteni és fenntartani idegen nyelvi közegben. Az eredményes középfokú vizsga teremti meg az alapot a felsőfokú (C1) vizsga irányába való továbblépésre."


[link]


Az A1-A2 ezzel szemben mindennapi, alapvetőbb dolgokról szól, és nem kell annyira folyamatosan és részletesen beszélni, mint a középen.


Az, hogy mennyi idő elérni a stabil B2-t, több dologtól függ:

-mennyire vagy motivált

-mennyire van jó nyelvérzéked

-mennyi minőségi (!) időt tudsz ráfordítani napi szinten

-mennyire jó anyagokkal tudsz dolgozni (munkafüzet, tankönyv minősége, milyensége)

-mennyire biztos alappal rendelkezel


Sok munkával, kellő időráfordítással lehet, hogy sikerülne, de ehhez egy kicsit lehet, hogy feszített tempó kellene. Az alaphoz képest itt már jóval több nyelvtani szabállyal, vagy épp kifejezéssel kell tisztában lenni és biztonsággal használni, szóval van a kettő közt egy kisebb ugrás.

2022. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Minden nap megnézek egy filmet angolul, angol felirattal.

Illetve tanulom a szavakat napi szinten és járok külön tanárhoz heti egyszer.

2022. febr. 1. 12:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha valóban a2-es szinten vagy akkor nagyon kevés esélye van egy b2-es nyelvvizsgának. Ezt úgy mondom, hogy én nagyon hamar tanulok nyelvet (nyelvszakos is voltam) de két hónap alatt b1-ről b2-re is nagyon necces felmenni napi több óra tanulással, nemhogy a2-ről.
2022. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden nap megnézek egy filmet angolul, angol felirattal.

Ez a léleknyugtató. :D Heti iszonyú sok időt elk*sz erre. Hiszen ha bármi mást is csinálsz, meló, iskola, akkor a napi két óra filmezés az a fele angolra fordítható idő. Eredménye kb a tizede minden másnak.

2022. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Szerintem is túl sok időt töltesz filmnézéssel, ami inkább a nyelvtanulás passzív formája. Valamint, ez bár hasznos, és egyre többen ezt emelik ki először nyelvtanulásnál, ez inkább középfok körül igazán hasznos (amikor már van egy kellő szókincs, és tisztában vagy egy rakat nyelvtani szabállyal, mert ekkor válik élvezetessé is. Nem pedig arról szól az egész, hogy ezt nem érted, azt nem érted.). Szókincsbővítés, nyelvtan gyakorlati használata stb., erre jó inkább a filmnézés.

A szótanulási rész viszont jó, de közben a nyelvtanra is rá kell gyúrni, mert középen már tényleg összetettebb dolgokat várnak el.

2022. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne filmet nézz, hanem podcastokat hallgass! És olvass angolul. Nekünk intenzív nyelvtanfolyamon ajanlották ezeket
2022. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!