Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet érné meg tanulnom nemzetközi gazdálkodás szakon?

Figyelt kérdés

A diploma megszerzéséhez 2 idegen nyelvből kell nyelvvizsgát szerezni. Kettő szakmai B2-es kell vagy egy általános C1 és egy szakmai B2.


Számomra az az opció lenne elérhető, hogy C1 angol + egy másik nyelv.


Viszont bizonytalan vagyok, melyiket válasszam.


Imádom a spanyol, portugál, olasz nyelveket. Régóta vágytam már rá, hogy tanulhassak ezeket.


Viszont az üzleti életben (ahogyan olvastam róla) a német, a francia, a kínai és a japán az, amire a legtöbb kereslet van most.


Ezekből a német és a kínai teljesen kizárt, a francia és a japán tetszik, viszont a franciától nagyon félek, mert túl nehéz, a japánt pedig nem kötelező nyelvként szeretném majd tanulni, hanem plusz, ingyenes nyelvtanfolyam lehetőség is van az egyetemen, és ha ott venném igénybe, akkor igazából 3 nyelvet tudnék elsajátítani, ezért a japánt nem venném fel másodiknak.


Ti mit gondoltok, melyiket válasszam a felsoroltakból?


Amit tudni kell, hogy mindenképpen külföldön szeretnék elhelyezkedni, a minimum az a skandináv országok (bár sajnos azoknak a nyelvét csak magánúton tudom tanulni, ha odajutnék), de szívesebben mennék inkább Észak-Amerikába. (nyilván a bevándorlás, stb nehéz, de most nem ez a lényeg igazából)


Az lenne a legfontosabb, hogy használható nyelvtudást szerezhessek.



2022. febr. 1. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Ha Észak-Ámerikába mennél, és tetszik a nyelv, akkor spanyol.

Hogyha itthon maradnál jó választás a német, orosz,(gondolom ezek kiesnek, marad a) francia, spanyol, olasz.

Az olasz és a francia kapja véleményem szerint itthon a legnagyobb teret.

Ez a japán ingyen nyelvtanulási lehetőség is csodálatos, de hogy őszinte legyek nekem egy egyetemi képzés alatt két teljesen új nyelv párhuzamos tanulása valószínűleg sok lenne. nem hiszem hogy el tudnám mélyíteni a tudásomat mindkettőben.

Visszatérve, ha a franciában kételkedsz, akkor válaszd az olaszt. Itthon viszonylag könnyű tanulni, nagyon sok tanár, tanfolyam is van, saját kultúrákis intézményük is van a Múzeum körútnál.

A lényeg, hogy azt tanuld amelyik tetszik, az sem hülyeség ha kipróbálod az olaszt és a franciát is, de ha valamelyikre ráérzel, határozd el magad mellette.

Bármelyiket is választod, rajtad áll, hogy mit hozol ki belőle.

2022. febr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló vagyok.

Annyival kiegészíteném, hogy skandináviába akarva-akaratlanul is az ország nyelvén kívül a német a leggyakoribb, nagyon tudnak németül, mert minimális erőbedobással megtanulják.

Ott még jobb ötlet a francia is, mint itthon.

2022. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Elfogok gondolkodni azon, amit írtál. Igazából a legkedvesebb a spanyol, de azokból, aminek értelme lenne talán a francia tetszik még.


De nem nagyon tudok dönteni, mivel karrier szempontból mindenképp szeretném, hogy releváns legyen.


A japánt pedig lehet elengedem, mert amit írsz, teljesen jogos. Nem lehet elsajátítani, és talán nekem sem menne, sőt biztosan nem, így azt elengedem akkor.

2022. febr. 1. 14:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezen a szakon vagyok ( harmadéves) én elkövettem azt a hibát, hogy angolból megcsináltam a B2 szakmait, viszont arra figyelj, hogy nem mindegyik nyelvből lehet szintén B2 gazdaságit csinálni. Én például dánul tanulok, nekem egyáltalán nincs lehetőségem belőle gazdasági nyelvvizsgát csinálni, így marad a C1 általános opció. Azt hiszem angol, német, francia , spanyol és talán olaszból van gazdasági nyelvvizsga csak. Ha olyan nyelvet szeretnél tanulni amiből nincsen, akkor angol b2 gazdasági és második nyelvből C1 általánost kell csinálnod.
2022. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 köszi az infót!


Tehát akkor, ha C1 angol általános és mondjuk francia B2 gazdaságit csinálok, az akkor jó lehet?

2022. febr. 3. 23:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Az jó lesz igen. #5
2022. febr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!