Japánul tanulni?

Figyelt kérdés

Én 7. es vagyok, és az osztálytársaim folyton animéznek. Elkezdtem én is, és kb 3 hónap múlva kitaláltam, hogy elkezdek japánul tanulni. Erre most mindenki azzal piszkál hogy stréber, meg hogy minek tanulok japánul ha nem is szeretem annyira az animét.

Most mit csináljak? (Az osztályom amúgy folyton piszkál mert kitűnő vagyok, ők meg 2-3, ez nem tudomennyire lényeges.)



2022. febr. 1. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarod, tanuld a nyelvet, nem számít, hogy ők mit mondanak.
2022. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Szent Péter látogatást tesz a pokolban, személyesen

Lucifer kalauzolja. Ahogy mennek, egyszercsak feltűnik

egy nagy üst, amiben emberek főnek: körülötte fegyveres

őrök ütlegelik vissza azokat, akik megpróbálnak kimászni.

Szent Péter megkérdezi:

- Ezek kik?

- Ezek itt oroszok.

Mennek tovább, következik egy másik üst, de itt

már csak egy tábla van mellette: "Kimászni

tilos!" - és valóban, senki sem mászik ki.

Szent Péter csodálkozik:

- És ezek kik?

- Ezek itt németek.

Következik a 3. üst: de itt se őr, se tábla.

Szent Péter döbbenten kérdezi: mégis hogyan lehetséges ez?

- Ezek itt magyarok. Nekik nem kell semmi,

ők visszarántják egymást.


Ne foglalkozz másokkal, csakis saját magaddal. könnyebb és boldogabb életed lesz.

2022. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot.
2022. febr. 1. 22:46
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Szintén 7.-es vagyok, tavaly február óta japánul szeretnék továbbtanulni. A középsuli "cél" is kitűzve. Fontos: nem az animétől leszel "japán" valójából ez sokkal több minden. Kultúra, nyelv, történelme, gazdasága, társadalma stb... Ha csak az anime miatt érdekel, nem hiszem hogy sokáig fogsz jutni, ugyanis nem egy egyszerű nyelv. :) ellenben ha nyitott vagy a Japán kultúrára ne foglalkozz a negatívval, kitartást, és sok sikert!
2022. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz azzal, mások mit mondanak, főleg, ha lehetőséged is van rá!

4-es, azért annyit hozzáfűznék, hogy annak idején én is anime miatt akartam japánul tanulni (pont hetedikesként jött az ötlet), csak nekem nem volt lehetőségem. Ennek már húsz éve, most sajnos időm nincs rá munka mellett.

2022. febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
63%

Huuuuhh.


Kezdjük ott, hogy egy ideje én is japánul tanulok. De csak hobbiként! Ha a szabadidődet erre szánod, akkor ezzel semmi baj, sőt! Nem csak szórakoztat, hanem tanulsz is, még ha nem is veszed sok hasznát az életben. Nekem még az iskolai tanulmányaimat is segítette, ugyanis könnyebben tanulok (szerintem összeköttetésben van). Frissen tartja az agyadat!


Amikor piszkálnak, akkor mindig gondolj arra (lletve meg is mondhatod nekik), hogy a nyelv tanulás nem attól függ, hogy mennyire szereted a filmet, könyvet, ebben a esetben az animét, hanem attól, hogy a nyelv mennyire ragad meg, vagy a kultúra, a világa stb.


Szerintem, ha ezek neked meg vannak, akkor igenis próbálkozz meg vele. Talán nehéznek tűnik elsőre (amúgy az is), de ha van egy „kis” kitartásod, akkor simán megtanulod! A tudatlan osztálytársaiddal pedig ne is foglalkozz. Egyébként egy hasznos dolog: ne köss minden dolgod a hülyék orrára, mert a végén okot adhatsz rá, hogy beléd kössenek. . Ha legközelebb rá kérdeznek, hogy hol jársz ezzel kapcsolatban, mond csak meg, hogy igenis megakarsz tanulni japánul!


Persze az olyan embereknek nyugodtan mond el, akikben megbízol, mert támogatást is nyújtanak.


Pár hasznos tanács:


Tölts le alkalmazásokat, mert nagyon sokat segítenek, és könnyebben meg is jegyzed! Könyvtárból is kölcsönözhetsz ki könyveket (lehet kezdőknek szóló könyvek, vagy japán-magyar szótár). Legalábbis én így tanulom a nyelvet. Tarthatsz külön füzetet is erre a célra, hátha úgy könnyebben megy. Én vezetek egy szavas füzetet, amit leckéken keresztül tanulok (alkalmazásokból), és amiket már tudok szavakat, beleírom a füzetbe. Mellette vezetek egy szabályos, mondatalkotó füzetet, amit mostanában kezdtem el. Ezeket viszont könyvből tanulom, olyanból, amihez kiejtés is társul. Akkor még: hogyha valóban bele veted magadat az animék világába, akkor az sokat segít. Ha többször hallasz egy japán szót, állítsd meg a videót és nézz utána a szónak, ugyanis könnyebben megjegyzed. Vagy ha van időd és energiád, akkor utánozd a könnyebb szavakat. Bele is viheted a mindennapi életedbe a japánt. Ezt úgy értsd, hogy a magyar szavakhoz, amit kimondasz, hozzá teszed a japánt is (persze gondolatban). Kicsit fura, de izgalmas… meg bizonyítod, hogy tényleg tudsz.


Én a beszédet tanulom meg hamarabb. de lehet, hogy majd az írásra is sor kerül.


Azt hiszem ennyit akartam!

2022. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket Army!

Már van könyvem (できる)és füzeteket is vezetek (3-at). Mindenkinek köszönöm a támogatást. 😁

2022. febr. 2. 21:22
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Hű, a Dekiru tényleg nagyon jó! Sok sikert a tanuláshoz;
2022. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne figyelj rájuk. Én is tanultam egy kicsit Japánul.

Igaz meg szóltak de én hagytam őket. Utána meg le szálltak rólam.

Amúgy meg nem vagy stréber.

És csak azért mondják mert irigyelnek téged.

Sok sikert a tanulás hoz!


Egy 7.-es üzeni

2022. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
2022. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!