Japánul tanulni?

Figyelt kérdés

Én 7. es vagyok, és az osztálytársaim folyton animéznek. Elkezdtem én is, és kb 3 hónap múlva kitaláltam, hogy elkezdek japánul tanulni. Erre most mindenki azzal piszkál hogy stréber, meg hogy minek tanulok japánul ha nem is szeretem annyira az animét.

Most mit csináljak? (Az osztályom amúgy folyton piszkál mert kitűnő vagyok, ők meg 2-3, ez nem tudomennyire lényeges.)



2022. febr. 1. 21:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

#6

Az alkalmazások sokszor tele vannak hibákkal. (mindegy mennyire híres)

És egy jótanács neked és a kérdezőnek is: egyszerre tanuljatok beszélni és írni/olvasni. Úgy fele annyi időbe kerül mint utólag hozzátanulni az írást. Meg jobban rögzül ha kézzel leírod a dolgokat akár többször.


Kérdező:

Sok sikert. :)

A japán nem egy nehéz nyelv. Talán az írása miatt annak tűnhet, de ha megismered a logikáját akkor már könnyű lesz mint vajas kenyeret kenni. Az angoloknak felállított nehézségi listákra meg kár támaszkodni egy nem angolnak, mert nekik bármi nehéz ami nem angol. :)

És tapasztalatból mondom, hogy a japán könnyebb az angolnál ha komolyan veszed a tanulást és nem csak hirtelen felindulásból csinálod.


Szóval hajrá mindent bele ha tényleg ezt szeretnéd. :)

2022. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!