Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát válasszam?

Melyik nyelvvizsgát válasszam?

Figyelt kérdés

Nagyon sürgősen kéne, mert most fogok érettségizni és kéne a plusz pont. Gondolkodtam egy Dexam írásbelin és egy Origo szóbelin, mert azt hallottam, hogy az origo írásbelije nehezebb. Viszont a Dexam következő időpontja az ápr.23 ami nagyon későn van már, szóval előtte már márciusban le szeretném tenni a nyelvvizsgát, hogy áprilisban már csak érettségire készüljek.

Nem fogom feltenni azt a kérdést, hogy melyik a legkönnyebb nyelvvizsga mert tudom, hogy nincs ilyen. Erősségem inkabb a reading és a listening, a writing ami kicsit nehezebb meg a nyelvhelyesség, az igeidőkkel küszködök. Olyat keresnék aminek az írásbeli része szerintetek könnyebben teljesíthető. Szóval ezek alapján tudnátok ajánlani valamit? Plusz ha tudnátok mondani velemenyt az origo szóbeliről azt is megköszönném!:)



2022. febr. 5. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a kombó jó. Én nem mondanám későnek az áprilisi időpontot, mert ha készülsz a nyelvvizsgára, azzal együtt az érettségire is készülsz, akarva-akaratlanul.

Tavaly én is így csináltam, április 16-án mentem, még az érettségi előtt megvolt az eredmény is, és az emeltem is jól sikerült.

Kb. egy hónap elég is volt nekem a típusfeladatok begyakorlásához érettségire, mert a nyelvvizsga ráhangolt a nyelvre.

2022. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan csinálhatod a teljes Dexam vizsgát, az áprilisi még bőven jó arra, hogy beszámítson a továbbtanulásba. :)
2022. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként is a Dexam hasonlít leginkább az érettségire, abból fejlesztették ki, úgyhogy amiatt is jó választás: az egyikre való készüléssel a másikra is készülsz automatikusan.
2022. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm a válaszokat! Azért gondoltam a DEXAM-nál csak írásbelire, mert a szóbeli rész az páros én pedig lehet, hogy komfortosabban érezném magam csak a vizsgabiztossal.
2022. febr. 5. 15:55
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Én itolc-ot csináltam. Minden hónapban azt hiszem 3 alkalom van, a vizsga utáni 8. napon van eredmény, online, otthonról is megírható, végig beépített netes szótárt lehet használni, nekem a levélnél rengeteget segített. Középszintű érettségiket és languagecert nyelvvizsga feladatokat gyakoroltam előtte.
2022. febr. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez most nem kötekedés, de akik lepontozták az ötös válaszolót, miért tették? Tudnak valami rosszat az itolc-ról? Vagy az annyira nem elismert? Nem ismerem azért kérdezem.
2022. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Talán mert a kérdező említett bizonyos típusú vizsgákat, bizonyosakat megadott kulcsszóként, de ez sehol se volt a képben, és akkor kár cifrázni.
2022. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem éreztem úgy, hogy a kérdező nem lenne vevő más típusú vizsgára, ezért bátorkodtam az itolcot megemlíteni. Le is írtam, hogy számomra mik voltak az előnyei. Amúgy nekem is sürgősen volt rá szükségem és ezért különösen örültem, hogy nem 30 napot kellett várni a javításra plusz még 30 napot a bizonyítványa, mint sok más nyelvvizsgánál.
2022. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, abszolút bármilyen véleményt szívesen olvasok az összes nyelvvizsga helyről/típusról:)

Azóta egyébként voltam egy Origo szobelin aminek nincs még meg az eredménye, de én jónak éreztem. És egészen pontosan holnap után fogok menni Euroexam írásbelire, mert a tanárom azt ajánlotta. De nem is tudom, vettem euros felkészítő könyvet amiben csinálom a feladatokat, es a szövegértés jól megy (bar a 35 percbe nagyon szűkösen férek bele) viszont a writing az halál. Valamiért nagyon nehezen tudok írni ilyeneket, ráadásul a választott feladatnál olyan van, hogy műkritika vagy újságcikk ami megint teljesen mashogy nez ki mint az eddigi levelek amiket suliban kellett írni. A nyelvtana is sokkal nehezebb, és a 60 percbe se fértem eddig soha bele mikor gyakoroltam. Be vagyok rendesen parázva.

2022. márc. 17. 23:26
 10/10 anonim ***** válasza:

"fogok menni Euroexam írásbelire, mert a tanárom azt ajánlotta. De nem is tudom, vettem euros felkészítő könyvet amiben csinálom a feladatokat, es ... a 35 percbe nagyon szűkösen férek bele) viszont a writing az halál. Valamiért nagyon nehezen tudok írni ilyeneket, ráadásul a választott feladatnál olyan van, hogy műkritika vagy újságcikk ami megint teljesen mashogy nez ki mint az eddigi levelek amiket suliban kellett írni. A nyelvtana is sokkal nehezebb, és a 60 percbe se fértem eddig soha bele mikor gyakoroltam. Be vagyok rendesen parázva."


Én mondtam, hogy ha egyébként az érettségi a cél, akkor Dexam...

Az euro annyira nyomul, hogy mindenki azt választja végül, de túlságosan pénzszagú, és hiába azzal reklámozza magát, hogy nincs benne nyelvtan, most már te is látod, hogy van, nem is kicsit, ráadásul még az idő se elég... A Dexamról nem hallottam sose, hogy az idő gond lett volna.

2022. márc. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!