Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból hogy lehetne elérni...

Angolból hogy lehetne elérni a C2-t C1-ről?

Figyelt kérdés

Magántanárhoz érdemes lenne járni?

Szeretnék kb anyanyelvihez közelítő szintre jutni. Nagyon igényesen, választékosan beszélni.


Külföldön élek évek óta, a C1 simán megvan, de szeretnék még tovább fejlődni.



2021. szept. 19. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igényes, választékos stílusban írt könyveket olvass rakásra.

Nagyon igényes témájú, választékos nyelvezetű sajtót olvass rakásra és hallgass rakásra.

Mindezeket a nyelvre nyitottan, tehát ha új nyelvhasználati érdekességet találsz, járj utána. Azt nem mondom, hogy az érdekesebb kifejezéseket gyűjtsed, mert ennyi szellemi erőfeszítés, munka a mai embert már elriasztja végleg. :D

És igen, kéne egy nagyon igényes, választékos beszédű beszélgetőpartner.

2021. szept. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bőven nincs ilyen szinten a nyelvtudásom, de szerintem C1 felett már a tanárok sem tudnak igazán sokat tanítani.

B és C között is inkább apró nyelvtani finomságok és a baromi nagy szókincs különbség az ami számít. C2-nél szerintem ugyan így van vagy még kevesebb nyelvtani különbség és még választékosabb beszéd az ami van.


Ismerős mondta, hogy neki C1-nél talán horgászatról kellett beszélnie... hát én erről magyarul nem tudnék 2 mondatot összerakni nem még idegen nyelven.

2021. szept. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A C2-es szint már nem is a nyelvtan miatt nehéz (már akinek megvan a C1),hanem a szókincstől és a témáktól.

Például azt fogják kérni tőled,hogy beszélj az Egyesült Királyság külpotikájáról vagy kereskedelméről.


Tehát a C2-es nyelvvizsgára nem is magaból a nyelvből kell készülni,hanem az ilyen témákból.

2021. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Ja, #3, meg amennyire ez nem igaz. C2-n nem az alany állítmány tárgy mondat a nyerő. Itt van a beszédértékelés pár szempontja:

ability to mantain control of the wide range of grammatical forms

show a level of flexibility of use

ability to use a range of appropriate vocabulary with flexibility in order to give ad exchange views

can produce extended and shorter streches of language, as required by the task with very little hesitation and using a wide range of cohesive devices and discourse markers

achieve meaningful communication through initiating, responding, exchanging information and developing the interaction

2021. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%

"szerintem C1 felett már a tanárok sem tudnak igazán sokat tanítani"

Ez volt a helytelen megállapítás. De mivel ott van a szerintem, hát nem olyan nagy baj. Szerintem ezt a gombát nyugodtan edd meg. Szerintem ha a pirosat vágod el, az jó. Szerintem ettől a kapcsolótól nem élesedik az atombomba.

2021. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5 Nagyon örülök, de akkor 4 kérdést engedj meg.

Tudsz konkrét dolgokat mondani ami a C2 nyelvtant érinti és a C1-et nem és ilyenre nem láthat példát az akinek nincs magántanára? (Könyvek, sorozatok stb beleértve)

Akinek C1-es szókincse van az már magától nem tud egy C2-t összerakni?

Van C2 nyelvvizsgád? Ha igen, mennyi pluszt adott a magántanár nyelvtani szinten a C1-hez képest?

2021. szept. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Az az igazság, C2-nél elég ritka a tételes különbség a nyelvtanban, inkább úgy van a differencia, hogy finomodik meg gazdagodik az értelmezés. Például hogy mi a különbség jelentésben a két could-os mondatban:

They could have sold their house if they had been more flexible about the price.

They could have sold their house so they might not be able to put you up.

Vagy hogy a lest-et melyik három igei szerkezettel szokás használni.

Vagy a shall mai használata.

Vagy, hogy mi a jelentéskülönbség a most épp friss kérdésben a did you ever vagy a have you ever között (nem csak brit és amerikai a különbség).


De, mindenre láthat példát az, akinek nincs magántanára, csak legfeljebb 600 könyv elolvasása végeztével. A tanár meg már elolvasta ezeket, és löki a következtetést. Ugyan hangsúlyoznám, én egy szót sem ejtettem magántanárról, én tanárról beszéltem.

2021. szept. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!