Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz nyelv tanulása itthon?

Orosz nyelv tanulása itthon?

Figyelt kérdés
Fél év múlva kezdődik egy tanfolyam, amire befizettem, mert csak ez van a környékemen, és hát igazából, türelmetlen vagyok, úgyhogy szeretnék itthon egy kicsit tanulni. Tudnátok mondani olyan ingyenes weboldalakat, ahol tudnák tanulni?
2022. febr. 20. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

hogyne, tele a világ össze vezető médiuma a hülye oroszokkal, akik kirobbantanak most egy újabb nagy háborút, tehát találsz bőséggel szöveget, amin gyakorolhatsz...


azt javaslom, angolt tanulj, vagy ha az már nagyon jól megy, németet v. franciát, de oroszt ne.

2022. febr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1 azt, hogy a kérdező mit akar tanulni, ne te döntsd már el. Az orosz is csak egy nyelv, akárcsak a többi. Oké, tény, hogy egy kettő háborút akar, de ez magától a nyelvtől független. Plusz ha már itt tartunk, ennyiből németet se, mert Hitler, és franciát se, mert jajj mik voltak a történelemben.... Nem vagy normális...

Kérdező, Van egy két alkalmazás a play áruházban pár nyelvtanulós alkalmazás. Nem túl extrák, de pár alap mondatot meg tud tanítani. Illetve a youtubeon vannak anyagok kezdőknek, újra kezdőknek, és akár haladóknak is.

2022. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kezdésnek vágd be a cirill ábécét.


Aztán keress egy szimpatikus oldalt/alkalmazast.


Duolingo.com-on például van orosz, angollal párban lehet tanulni. Nem a legjobb, de kezdésnek elmegy és ingyenes.


A PONS könyvekből vedd meg a nyelvtani összefoglalót/ magyarázatot. Kis zöld könyv, nagyon jó.


Nézz jó orosz filmeket, figyeld és tanuld a kifejezéseket, ragozásokat.


Jó szórakozást és hajrá! :)

2022. febr. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Picture Dictionary - szótanulás mobilon (oroszon kívül van angol és német is) [link]
2022. febr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mondly alkalmazással tanulom az oroszt, fizetős,de megéri, nagyon szeretem és sokmindent tudok már. Első körben az ABC~t tanultam meg, írni, olvasni, utána a szavakat, kifejezéseket és mostmár a nyelvtant kezdtem.
2022. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd el orosz zenét hallgatni, hogy szóljon a háttérben. Ha szereted a musicaleket, akárcsak egyet is ismersz, hátha meg van oroszul. Csak halld a hangokat, nyilván nem érted még, de szoktasd a füledet. Utána "sajnálni" fogod az időt a hallgatásra, mert csak a könyv, az írás. Tudom, miről beszélek, saját példám.
2022. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!