Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül, itthon orosz? Lent

Egyedül, itthon orosz? Lent

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az orosz de a suliban nem tanítják. Magántanár sajnos nem lehet. Egyedül, itthon suli mellett mennyire lehet haladni vele?

2021. jan. 25. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Én egyedül tanulom az oroszt, tankönyvvel és munkafüzettel, de mint minden nyelvnél itt is azért lenne tanárra segítség, hogy legyen biztosíték, hohzy jól tanulod, amit tanulsz, ellenőrzi a kiejtésed, a megoldásaidat, a komunikációt egyedül nem lehet megtanulni.


Én igyekszem tanárt keresni, ma lesz egy ingyenes próbaórám, remélem beválik majd.

2021. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem beválik neked :D
2021. jan. 26. 09:56
 3/7 anonim válasza:
74%

Szia!


Én egyetemen tanulok és mellette dolgozok, de lehet haladni ezek mellett az orosszal tanár nélkül is. A legfontosabb, hogy szeresd tanulni és érdekeljen a téma!


Van egy nagyon hasznos oldal az orosz-tanuláshoz, itt a link hozzá:

[link]


100 lecke van ezen az oldalon hanganyaggal, nyelvtani összefoglalókkal és szószedettel. A tudásodat minden 5. lecke végén teszttel tudod ellenőrizni.


Javaslom, hogy chromeból használd. Sajnos ezt a weboldalt már nem tartja karban az RT, így a hangokat nem lehet lejátszani rajta, de a chromehoz van egy bővítmény, amit ha telepítesz, utána az is teljesen jól működik:

chrome://extensions/?id=elocieaeidgffghnmhmhcpeihphmimha


Itt találhatod meg a megoldásokat a learn russian rt feladataihoz:

[link]


Én a szavakat Quizlettel tanulom, nagyon hasznos kis tanlókártyás applikáció.


Ha nagyon komolyan veszed a tanulást, akkor a windowsra le tudod tölteni az orosz nyelvi csomagot, ezzel a billentyűzeted is cirill betűkkel fog írni. Ezt a beállítást ezen az útvonalon tudod elérni:

gépház > idő és nyelv > nyelv > újabb nyelv beállítása


Ha még eltökéltebb vagy, amazonon lehet rendelni cirill betűs matricákat billentyűzetre, így nem kell vakon gépelni. Én az átlátszó hátterű matricákat javaslom, pár nap használat után, ha rendszeresen használod a billentyűzetet, alig fog meglátszani, hogy matrica van rajta.


Emellett érdemes filmeket nézni orosz nyelven orosz felirattal, közben szótárazni, és oroszul olvasni (híreket, könyvet).


Sajnos ahhoz, hogy megtanulj beszélni, ahhoz viszont beszélgetőpartnerre van szükség (tanár vagy orosz anyanyelvű ismerős), de minden mást szerintem otthon egyedül is meg lehet tanulni. A learn russian anyagából legalábbis b2 írásbeli szintjéig fel lehet jönni.


Remélem, tudtam ezzel segíteni valamit.

2021. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szia,


én 3 évig szenvedtem az orosszal az egyetemen, az év végén még a színeket tanultuk a következő szemeszter elején pedig már egy 400 oldalas gazdasági szöveget nyomtak a kezünkbe és csak állandó szenvedés volt, mindneki utálta.


Az utolsó szemeszter végén megismertem egy csodálatos orosz lányt és fél év alatt meglett a b2 üzleti orosz, most pedig a c1-re készülök már.

A nyelvtanhoz vedd meg a kis utazó nyelvtanszótárat, a halláshoz pedig nézz youtubereket, hallgass podcastokat. Nekem ez rengeteget segített.

2021. jan. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
gazdasági könyvet*
2021. jan. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha kell több tanács írj privátban
2021. jan. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, szerintem belevágok :))
2021. jan. 30. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!