Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék oroszt tanulni...

Szeretnék oroszt tanulni itthon. Ötletek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A passzív hozzászólásokat előre megválaszolnám:

Igen, kerestem már google-ben választ a felmerült kérdéseimre.

Nem, nem találtam meg a választ rájuk.

Azért nem, mert szubjektív választ várnék, ki mit ajánlana.

Stb...

Szóval a kérdésem, hogyan kezdhetnék hozzá? Amiket találtam, mind összevisszaság első ránézésre, nem rendezett, így nem lehet tanulni. Valami tematika alapján felépülő online megtalálható oldalt, videót, bármit szeretnék ajánlásra kapni, amik oktatás céljából jöttek létre.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!


Ui.: a cirill ábécé úgy ahogy megvan, mivel úgy gondolom, anélkül elég felesleges hozzákezdeni, illetve úgyis az lenne az első pár lépés, hogy tessék, itt van, emészd. Tehát azt már megtanultam.



2017. ápr. 7. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idös vagy (mármint iskolás, középiskolás vagy felnött), és tudsz-e esetleg angolul?


Itt van egy jó magyar oldal, nézd végig, meg írhatsz is az oldal fenntartójának, szivesen segít:


[link]

2017. ápr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az otthon tanulós módszer manapság elég egyszerű, mivel rengeteg anyag van fent neten, csak meg kell bizonyosodni arról, hogy hiteles forrás, nem google-fordító szint. Viszont, az a hátránya, hogy ha valamit rosszul tanulsz meg, nincs, aki kijavítson. Szerintem érdemes lenne legalább kéthetente magántanárhoz is elmenni, akivel átbeszéled, hogy miket tanultál, hogy haladsz, mit nem értesz stb, írj neki fogalmazásokat, mert az fontos dolog a nyelvtanulásban és magadnak azt sem tudod leellenőrizni, plusz tudsz vele oroszul beszélgetni és ez kéthetente nem nagy összeg. Sőt, magántanár sem kell, ha találsz oroszul beszélő(lehetőleg anyanyelvi) ismerőst, ha Pesten laksz, ott elég sok orosz van, érdemes nyitott szemmel járni :) Én múltkor egy félig orosz sráccal ismerkedtem össze, akivel tudok beszélgetni, csetelni és teljesen ingyen, baráti alapon.


Már csak azért is ajánlom, mert nem könnyű nyelv, még tanárral sem. Alapból a cirill abc-ben teljesen más az írott és nyomtatott betűforma, ezeket nehogy rosszul tanuld meg...és ez még a kisebb nehézség, a nyelvtan, igeragozás, kivételek stb a kemény dió. Én az Eltén tanulok oroszul és ezekből a könyvekből tanulunk: ajánlanám a Kljucs(Ключ)-ot, de azt tanár nélkül nem fogod érteni, mert oroszul van benne minden, pedig jó a tematikája :D 350 nyelvtani gyakorlat(Erdei Ilona), Orosz nyelvtani gyakorlókönyv(Havronyina), Kis orosz kézikönyv, Начинаем читать по-русски(Nácsinájem csitáty pá-russzki, hanganyag is van hozzá). Netes anyagok közül babbel(fizetős), youtube-on rengeteg oktatóvideó van, főleg angolul. És így tovább...

2017. ápr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: 17 éves vagyok, időm, mint a tenger. És tudok angolul.:)

Nézegettem az oldalt, elég összeszedettnek tűnik, köszönöm!


Második válaszoló: Köszönöm a válaszod, elég kielégítő! Az lenne a kérdésem még, hogy a Sag za sagom könyvről mit tudsz, arról mi a véleményed? Úgy tudom abban van magyar nyelvű magyarázat.

A Kljucsról pedig hallottam már, hogy jó, viszont igen, nekem tanár nélkül nem lenne túl célra vezető. Majd nyáron lehet keresek tanárt, de most egyelőre még nem lenne megoldható.

A többi könyvnek holnap utána nézek.

Köszönöm!

Ja és mivel nem Pesten lakom, így sajnos elég leszűkült lehetőségekkel rendelkezem orosz-társalgás terén, tanárt sem tudom mennyire találnék könnyedén.

2017. ápr. 9. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, akkor a duolingo.com oldalán van orosz kurzus is, csak angolról indítva.


Ezzel - a szorgalmadtól függöen 1 év alatt böven el tudod érni az alapszintet (A2).

2017. ápr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hát én próbálkoztam egyedül otthoni orosz és szlovák nyelvtanulással, de nagyon nem jött be. Sajnos a kiejtésre nagyon kell figyelni, mert a mecto/miecto vagy mrzlina is kiejthetetlen számomra és csak apróságon múlik, hogy lágy vagy kemény az az L. Pl., hogy melyik két betű követi egymást, már másképpen kell ejteni. Vagy az orosznál az O-t néha A-nak ejtik vagy szlovákban picit U-san.


Az orosznál tényleg célszerű a Cirill ABC-t előre megtanulni. Beiratkoztam az Orosz Kulturális Intézetbe ( russcenter.hu ) és nagyon élveztem. Természetesen az első órán kiadták, hogy tanulja meg mindenki otthon az írást és az ABC-t, mert abban nem tud segíteni, gyakorolni kell. Viszont már kb. a harmadik órán el tudtam mondani, hogy:"Szeretném kicseréltetni ezt a kék kabátot egy másikra, mert nagy a mérete számomra". Illetve egy kb. 15 soros bemutatkozást a családról. Nagyon élveztem minden percét, csak ajánlani tudom.

2021. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!