Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azért ilyen nehéz a nyelvtanul...

Azért ilyen nehéz a nyelvtanulás, mert hülye vagyok hozzá?

Figyelt kérdés

Egyszerűen borzasztó ez az egész, rakás szabály amit megtanulni, meg ott van a szókincs fejlesztés.


Lassan két hónapja kevesebb 200 szóval vacakolok, hogy a francba fogok én beverni 3-4000 szót, ami kell egy erős B2-höz?


Van olyan, aki naponta 20-30 szót tanul meg, de nekem az sem sikerül, hogy naponta 10 teljesen idegen szót megegyezzek.


Ennyire hülye lennék? Most őszintén.


2022. febr. 20. 19:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az sem jó, ha valaki naponta megtanul 20-30 szót, mert abból jó pár el is fog tűnni. Nem biztos, hogy hülye vagy, csak nem érdekel téged annyira hogy több figyelmet önts bele.
2022. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%
Valószínüleg a módszered rossz, vagy nem érdekel az egész, csak muszáj.
2022. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Én most angolt tanulok, de ismertem olyat, aki 0 nyelvtudással kiment külföldre, 1 év után folyékonyan beszélt németül. Milyen jó egyeseknek hogy ilyen okosok. Én meg vacakolok a szótárral, nyelvtani szabályokkal, stb. Ő meg minden ilyen hülyeség nélkül megtanult egy nyelvet.
2022. febr. 20. 20:08
 4/31 A kérdező kommentje:
Mondjátok egy jó módszert.
2022. febr. 20. 20:09
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a news in levels oldalra.

Hátha megtetszik neked is.

Szerintem lehet vele fejlődni.

2022. febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
73%

" ismertem olyat, aki 0 nyelvtudással kiment külföldre, 1 év után folyékonyan beszélt németül"


A gond az ilyennel CSAK ANNYI, hogy ugyan FOLYAMATOSAN beszél, csak nem helyesen!


Emellett ha a nyelvet használod, akkor jobban megmaradnak a szavak, mintha mondogatod egymás utßan többszázszor a magyar meg másik nyelvü szavakat.


Nem egyértelmü, mennyi ideje tanulod az angolt, de kezdj el olvasni (ami egyébként is érdekel, meg esetleg ismered magyarul, nézz filmeket, a nyelvtanulás legyen szórakozás, ne kényszer!

2022. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
73%
Mondok egy jó módszert. Ne másokkal foglalkozz. Így csak magadban fogod mindig keresni a hibát ahelyett, hogy koncentrálnál és a saját tanulásodra figyelnél.
2022. febr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

kérdező, diplomához kell a nyelvvizsga?


ha igen, tehát ha muszájból tanulod, közrejátszik biztos, h. nem vagy produktívabb.

én is szívok az angollal, én is b2-re hajtok...mert muszáj.

2022. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Megvan a nekem a lextra szószedet, amiből be kellene magolnom 4000 szót, mert annyi kell a B2-es nyelvvizsgához. De egyszerűen nem megy, unalmas az az egész.


Amikor amerikai vlogvideóból írom ki a szavakat, az sokkal jobban megmarad, de azzal meg nem érek sokat, mert olyan szavak, szlengek vannak benne, ami a Lextrában nincs benne. Így nincs értéke annak, hogy ha megértek egy vlogvideót, mert arra nem fognak nekem B2-es nyelvvizsgát adni.


Márpedig nekem papír kell róla. A Lextrát kellene beverni, csak nem megy.

2022. febr. 20. 20:59
 10/31 anonim ***** válasza:
85%
De tudod, hogy attól, hogy bemagolsz 4000, vagy akármennyi szót még nem fog menni a B2-es nyelvvizsga, ugye?
2022. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!