Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki le tudná ellenőrizni...

Valaki le tudná ellenőrizni ezeket a francia mondatokat? (articles partitifs)

Figyelt kérdés

Kihoztam a könyvtárból egy könyvet, de amint látom, nincs hozzá megoldókulcs. A lehetőségek közül ki kellett választani ezeket a megfelelő névelőt.


1. Irma se fait du thé avant de partir au lycée. Le café lui donne mal á l'estomac.

2. Tous les matins, je mange du pain avec du beurre et de la confiture.

3. Camille aime le lait. Elle met du lait dans ses céréales le matin.

4. Ma mére a préparé une grosse tarte aux cerises et ce soir, en dessert, on a de la tarte.

5. Donnez-moi une baguette bien cuite, s'il vous plait, madame.

6. Maman, tu me donnes du gateau au chocolat, juste un petite morceau pour gouter?

7. J'ai préparé une soupe de légumes. Pour commencer le repas, tu préféres de la soupe ou directement de la viande?

8. J'adore le poisson et je mange du poisson trois fois par semaine.


(tudom hogy néhány szón az ékezet nem jó vagy lehagytam, de nincs francia billentyűzetem gépen)



2022. febr. 23. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
melyik könyvből van ez?
2022. febr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pratique grammaire A1-A2
2022. febr. 23. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:

köszi

segítenék, ha tudnék, de most vagyok tök kezdő.

erwin tschirner: francia szókincs

karakai imre: francia nyelvtan magyaroknak

vida ildikó: francia nyelvtan c. könyvekből tanulok

2022. febr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 franciasrac ***** válasza:

Bocs a késő válaszért, na szóval:


1. Irma se fait du thé avant de partir au lycée. Le café lui donne mal à l'estomac.


2. Tous les matins, je mange du pain avec du beurre et de la confiture.


3. Camille aime le lait. Elle met du lait dans ses céréales le matin.


4. Ma mère a préparé une grosse tarte aux cerises et ce soir, en dessert, on a de la tarte (on va en avoir/manger).


5. Donnez-moi une baguette bien cuite, s'il vous plaît, madame.


6. Maman, tu me donnes du gâteau au chocolat, juste un petit morceau pour goûter ?


7. J'ai préparé une soupe de légumes. Pour commencer le repas, tu préfères de la soupe ou directement de la viande ?


8. J'adore le poisson et je mange du poisson (j'en mange) trois fois par semaine.


Pár helyesírási (ékezetek de azt mondtad hogy nem volt megfelelő billentyűzeted), tipográfiai (két vagy több résszel -- azaz % € $ £ ; : ! ? « » stb. -- készült jeleket szóközt teszünk) meg egy nyelvtani hiba volt de ezenkívül tökéletesen írtad :)

2022. ápr. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!