Japán nyelvtan?

Figyelt kérdés

A "ni" partikulát mikor használjuk?Azt tudom,hogy az időnél,napoknál például használjuk.Például san ji ni okimashita(háromkor keltem) vagy getsuyobi ni hatartakimasu(hétfőn dolgozom).De az idő kivételével még mikor használjuk?

Ez használjuk akkor is,ha valamin utazunk vagy valahol vagyunk?Például buszON,vonatON,MagyarországON?


Illetve van olyan mondat,hogy "chichi ni osake wo agemasu"(apának szakét adok)itt a ni miért van a mondatban?Mi akar lenni?

Vagy van olyan mondat is,hogy "tomodachi ni denwa kakemasu"(felhívom a barátomat).Itt is mi akar lenni a ni?Miért van ott?



2022. márc. 5. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A ni-nek több szerepe lehet... Sőt, akkor is használod, ha valami valamivé változik:

... に なる。

a határozók ragjainak szerepe meglehetősen komplikált tud lenni

2022. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ちちにおさけをあげました。

Chichi ni osake wo agemashita.

ともだちにでんわをしました。

Ebben az esetben a mi reszeshatarozo.


A morau kapni ige esetén azt is kifejezi kitől kap a beszélő.

Chichi ni osake wo moraimashita.

Apától szaket kaptam.

Chichi Kara osake wo moraimashita.

2022. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!