Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak japánul?

Hogyan tanuljak japánul?

Figyelt kérdés

Mármint, mivel kezdjek, hogyan/milyen sorrendbe tanuljam meg. És, hogy napi 1-2 napi órával mennyi idő alatt lehet megtanulni? Pár tanács, tapasztalattal kiegészítve, ha lehet.(Otthon, egyedül tervezem tanulni)

Előre is köszi!



2022. febr. 12. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Nem ismerlek. Se képesség, se hozzáállás, se szokás ismeret.

Így nem lehet pontosan leírni, hogy mennyi idő alatt sajátítanád el a nyelvet.

2022. febr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban talán annyi -bár lehetséges többféle módszertan-, hogy a jobb agyféltekés tanulás előnyösebb, mint a szómagolás és előre nyelvtanmagolás.


Azaz: élményszerűen érdemes tanulni bármit. Főleg kifejezéseket és mondatokat, még eleinte is, pl filmekkel, műsorokkal.


És még mindig általánosságban: változó, ki mit javasol elsőként. Én bár elménycentrikusságot javaslok (filmek, tv műsorok stb), viszont első lépésben azt szoktam tenni, ami unalmas, mégis döntő jellegű: az adott nyelv ABC-je (japánban szótag "ABC"), és a saját anyenylevemtől, a magyartól eltérő hangok, illetve a hasonló hangok, azaz az adott idegen nyelv hangkészletének megismmerése (a sztenderdé).


Japán esetén érdemes még az elején megtanulni legalább olvasni a szótagjeleket, mégpedig a hiraganát (a katakanával együtt egy délután elég hozzá, ebbe persze nem számoltam bel a gyakrolást, mert az hetek, hónapok).


Mivel kezdő nyelvtanulásról beszélünk, nem látok jelentős eltérést a nyelvek között, hogyan induljon el valaki nulláról. Általában a köszönések napszak szerint, a köszönöm, és bemutatkozés, aztán esetleg egy kis nyelvtan a mutató névmásokról (kore sore are, és társai).


Van youtube-on egy kedves japántanuár hölggyel kezdőknek japán leckék, ez ugyan nem konkrétan tanmenet, viszont kedvedre szemezgethetsz időnként innen is, mert van itt szójegyzet, nyelvtan, témakörök stb.:


Japán nyelvleckék a csati neve:

https://www.youtube.com/c/JapánNyelvleckék/playlists

2022. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 nopeman114 válasza:

Először én is az írásrendszerük elsajátítását javaslom. Kezdj a hiraganával. Szerintem szótag-magolás helyett célszerűbb szavakkal tanulni(pl. sakura - さくら, sayonara - さよなら, ramen - らめん), mindig 1-2 szótagos átfedéssel, így jobban megmarad és még lesz egy kis plusz kezdő szókincsed is.


Egyébképpen még az Anki-t is ajánlom(Elérhető kb az összes platformra). Ilyen alap szineket számokat, névmásokat megtanulni szerintem jó... amúgy egy idő után unalmas.

2022. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"mindig 1-2 szótagos átfedéssel, így jobban megmarad és még lesz egy kis plusz kezdő szókincsed is."


Erről jut szembe a shiritori. Jó kis japán, népszerű gyermekjáték, mond valaki egy szót (japánul), a köv játékos meg egy másikat, de olyan a szótaggal kezdődőt kell mondania, mint az előző szó utolsó szótaga volt.

Aki egy szótagút mond, vagy "N" szótagra végződőt, az kiesik, mert nem létezik "N" szótaggal kezdődő japán szó (viszont létezik ugye na ni nu ne illetve no kezdetű, ami nem ugyanaz, mint a "N" szótag a japán nyelvben, mert az az egyetlen ténylegesen speciális szótaguk.)


Például:


shiawase

seiraafuku

kudasai

ichido

domo

motto

tora

ramen

..és itt a vége, mert a ramen az egy "N" szótaggal végződő szó. :)


Élményszerűséget is érdemes tehát belevinni, a játék is segít. :)

2022. márc. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ezeket használom egyedül tanuláshoz:

Dekiru (nyelvkönyv)

Duolingo (tanulós app, csak de japánt csak angolul tanít)

1 füzet a Dekiruhoz

1 szótár az apphoz, hogy leírjam az ott látott szavakat

1 írás gyakorló füzet

Ennyit használok, de ez csak ideiglenesen jó, utána ha rendesen akarom tudni a nyelvet, tanártól kell majd tanulni.

2022. márc. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!