Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar anyanyelvvel, angol...

Magyar anyanyelvvel, angol tudással, melyik nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Milyen nyelvet "könnyebbség" megtanulni az angol után? Mert pl nekem az angol tanárom mindig azt mondtha, hogyha németet tanultam volna először, utána az angol nehezebben ment volna.

Szerintetek mit érdemes tanulni?

Francia, olasz, spanyol...? Egyéb ötlet?


2022. márc. 8. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha a tanárod ilyet mondott, akkor nagyon el van tévedve! Német után az angol sokkal, de sokkal egyszerübb, mint direkt magyarról tanulni.

Fordítva, angol után a német jóvan nehezebb, mert sokkal szigorúbbak a nyelvtani szabályok, illetve németben a nemek megléte erösen megbonyolítja a tanulást.


A spanyol meg olasz egyszerü nyelvek, a franciánál a kiejtés-helyesírás az, ami nagyon megnehezíti.

2022. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Furcsa tanárod lehet! Én elöször németet tanultam (B2-C1) és angolt úgy, hogy a német volt az alapnyelv, ezerszer könnyebb, mint magyarral kapcsolni össze.
2022. márc. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor németet nem fogok tanulni :D

Lehet marad az olasz!

2022. márc. 8. 17:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Angol- és magyartudással egyik általad felsorolt újlatin nyelv sem könnyebb a másiknál, de még a német sem. Szóval tulajdonképpen tök mindegy, hogy ilyen háttérrel milyen nyelvnek állsz neki. Mind a négy említett nyelv hasonló nehézségű összességében, eltéres csak abban van, hogy melyik terület a könnyebb vagy a nehezebb (kiejtés, írás, nyelvtan).
2022. márc. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Te akkor mit ajánlasz kedves 4es?
2022. márc. 8. 19:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi a célod a nyelvvel? Szeretnéd a munkád során használni? Külföldön akarsz élni? Vagy csak papír kell róla? Vagy hobbiból?
2022. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hobbi, illetve munka, help desk.
2022. márc. 8. 21:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Hobbiból mindenképpen olyat tanulj, ami tetszik, mert azt könnyebben fogod megtanulni. Szerencsés esetben ugyanazt a nyelvet a munkában is fogod tudni hasznosítani.
2022. márc. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!