Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik Európa legkönnyebb nyelve?

Melyik Európa legkönnyebb nyelve?

Figyelt kérdés
Az angolon kívül. Szeretnék egy nyelven beszélni nem profin, csak hogy ki tudjam magam fejezni. Német és angol ismeretem van

2022. márc. 20. 21:05
A kérdező szavazást indított:
Német
Olasz
Spanyol
Svéd, Norvég
Francia
Más - írd le
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

A német nagyjából le is fedi Közép- és Nyugat Európa nagy részét.

A spanyol inkább Dél Amerikában, a francia Afrikában a legnagyobb nyelv.

Szinte mindenkire elmondható, hogy a lakosság legnagyobb, idegen nyelven beszélő része angolul és/vagy németül tud.

2022. márc. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugat-Európában élőként mondom hogy a némettel Németországon, Svajcon vagy Ausztrian kivul nem sokra mész :D
2022. márc. 21. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Angol alappal valszeg a spanyol lenne számodra a legkönnyebb. Az újlatin nyelvek világszinten is a legkönnyebben tanulhatók között vannak.
2022. márc. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

2. Az angolon kívül (mivel az volt a kérdés, hogy az angolon kívül) márpedig alapvetően minden nyelvet csak a saját országában használnak.

A német még viszonylag könnyen elérhető, sok lehetőség van tanulni, használni, gyakorolni.


De ezt is leszámítva, meg ha a hasznosságát sem tekintjük, akkor a legkönnyebb az az eszperantó.

2022. márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak mire mennék az eszperantóval? No offense, de nem kitalált, hanem beszélt nyelvre gondoltam.
2022. márc. 21. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ezt mondtam én is:

(4) ha a hasznosságát sem tekintjük


Attól persze hogy kitalált, még beszélhető, és beszélt nyelv, meg aranyos kis hobby. Na mindegy, ha rám hallgatsz, profira fejleszted az angolt meg a németet.

2022. márc. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Utolsónak van igaza. Az angol fontosabb, mint az azt követő nyelvek együttvéve, Európában meg a második a német. Ha nagyon nem megy, vagy nem szereted, akkor meg egy tetszés szerinti újlatin nyelv.
2022. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Angol/német alappal a svéd a legkönnyebb.
2022. márc. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Svéd, norvég nagyon könnyű, ha angolt, ha németet már tanultál. Egyébként szerintem ezeken kívül a spanyol és az olasz.
2022. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!