Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek mi Európa legkönny...

Szerintetek mi Európa legkönnyebb nyelve? (A németen kívül)

Figyelt kérdés
A rákereséskor minden oldalon mást mutatott és nem igazán hiszek ez miatt egyikben sem inkább.

2017. aug. 2. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
angol
2017. aug. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az angol tényleg nem nehéz, és a csapból is az folyik. :) Én régebben azt hallottam, hogy az olasz is könnyű. De ha nyelvvizsga miatt kérdezed, akkor eszperantó.
2017. aug. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az angol egyáltalán nem könnyű nyelv. Ez tévhit ! Feltéve, ha igényesen akarja beszélni az ember. A nyelvtana eleinte nem nehéz, de aztán bedurvul magasabb szinten. Az angol nyelv hangkészlete pedig alig fedi a magyar nyelvét. Ezért sok magyar kb Pákó szinten beszél angolul. Hiába hisz magáról jobb tudást.

Az hogy melyik a legkönnyebb nyelv, nagy mértékben függ az ember anyanyelvétől. Egy németnek lehet az angol a legkönnyebb európai nyelv. Egy magyarnak maximum az olasz számít könnyűnek. Ez fedi legjobban a magyar hangkészletet. Nem európai nyelvből a török és törökféle nyelvek, mongol, japán a könnyű a magyarnak.

2017. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még talán a horvát is könnyű egy magyarnak.
2017. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Eszperantó.
2017. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A német egyáltalán nem könnyű.
2017. aug. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A német mint legkönnyebb nyelv.......haha ezen jót nevettem!
2017. aug. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden esetre köszönöm a válaszokat ,az angollal voltam úgy hogy megakartam anyanyelv szinten tanulni régen és most is tudom :) a horvátot kipróbálom és az olaszt minden esetre :) !!!
2017. aug. 3. 09:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Schwiizerdütsch :)


Najo, nem, de nem a német, bár az tök logikus.

Amugy az eszperanto.

2017. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!