Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van lehetőség németet tanulni...

Van lehetőség németet tanulni ingyen?(lent)

Figyelt kérdés

Akár otthonról magamtól.

Nagyon szeretném megtanulni ezt a nyelvet, de sajnos nincs rá keret:(



2022. márc. 22. 12:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%

Igen, például itt: [link]

Okostelefonra is van ez az alkalmazás, elég széleskörű funkciókkal bír.

2022. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%
Milyen nyelven beszélsz? Angolul beszélsz, akkor van fent egy csomó anyag. [link]
2022. márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 after stroke válasza:
46%
Kimész 2 évre, és nem magyarokkal beszélgetsz szabadidődben.
2022. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
42%

#3: hogy kell németekkel beszélgetni, ha nem tudsz németül??? Számomra pont az a nyelv olyan, amit akkor sem értenék meg, ha egész életemben azt hallgatnám.

Mellesleg kva jó tanácsod van, ez nyilván így működik... bezzeg az #1-t meg lepontozták, az egyedülit, aki értelmes választ adott egy értelmes kérdésre.

2022. márc. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
33%
A duolingo nem jó. Unalmas annak, aki gyorsan halad. Igaza van annak, aki a külföldi munkavállalást javasolta. A leghatékonyabb nyelvtanulási módszer a nyelvi környezet. Lehet, 4-es válaszadó, hogy neked nem menne, de ne magadból indulj ki.
2022. ápr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
50%

2 évet eltölteni magyarok nélküli nyelvi környezetben, az kb egy felsőfokú ingyen, úgy, hogy még pénzt is keres vele az ember, ha pl dolgozni megy ki. Tehát ez volt a leghatékonyabb tanács. De igen, ez így működik, bármily meglepő is ez egyeseknek. A duolingo-n ennyi idő alatt csak begolyózni lehet. Ha nem a hatékonyság a cél, akkor persze jó a duolingo. De csak kiegészítésnek maximum. Én főleg a youtube-ról tanulok egyébként a kinti munkavállalás mellett. Ez az egyik kedvenc csatornám: https://www.youtube.com/c/EasyGerman

És ez is nagyon jó. https://www.youtube.com/c/DeutschlernendurchH%C3%B6ren

2022. ápr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%

Akik olyanokat írnak, hogy menjen ki és kint majd megtanulja azok szoktak olyanok lenni, akik még a településük határát se hagyták el. Nem, nem fogod megtanulni pusztán a nyelvet ennyitől. Nem, az eredeti szinkronos filmektől se fogod. Ezek ilyen városi legendák.

Éltem kint Németországban, egyik magyar kollégám se tanult meg németül annyitól, hogy kint él azok közül akik előtte egyáltalán nem tanulta a nyelvet. Ez csak akkor működik, ha előtte évekig tanultad, de már abbahagytad.

2022. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
29%
Én meg így tanulok nyelveket, miközben járom a világot. 1 éve és 3 hónapja tanultam meg az első német szót életemben azokon kívül, amelyek már átmentek a köztudatba. Most B1-B2 között vagyok, 3 hónap múlva megyek középfokúzni, B2 szintre. És szinte biztos vagyok benne, hogy meglesz. 3 hónapot voltam kint eddig, és most megyek vissza. Tökéletesen boldogulok a legtöbb egyszerű szituációban, de még ügyeket is tudok intézni.Telefonon is. Sőt, nemcsak űgyintézésnél nyomom, hanem unalmamban is van, hogy felhívok német ismerőst és szövegelek vele, és nem bánja. Meg így kb mindenkivel szövegelek, akit érek, és dícsérik a nyelvtudásom. Gózöm sincs, miről beszélsz.
2022. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

Hát én most arról fogok beszélni, hogy fullba nyomod a kamuzást. Mindezt azért, mert nem bírod elviselni a tudatot, hogy sima átlag ember vagy, ezért A. teljesen kamuzol a történeteddel.

B. részben kamuzol és kihagyod az olyan fontos részleteket, hogy kint magántanárhoz/nyelviskolába jártál és úgy tanultad a németet. Nem pusztán annyi volt, hogy kimentél és kész.


Az ilyen történeteket, mint amiket te leírsz csak olyanok hiszik el, akik nem voltak még kint sose külföldön, főleg nem életvitelszerűen.

2022. ápr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
29%
Sajnállak, hogy nem vagy egy nyelvtehetség, és ehhez még egy tehetetlen balfasz is vagy, aki meg sem próbálja megoldani a helyzetét. Szar lehet így élni. A 21. században csak az nem tanul meg egy idegen nyelven, aki nem akar. Hogy neked ez nem jön össze, az kizárólag a te problémád. Másokat emiatt ne akarj már lehúzni, mert nem mindenki egy töketlen, tehetségtelen szerencsétlen, mint te.
2022. ápr. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!