Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Másfél hónap alatt fel lehet...

Másfél hónap alatt fel lehet tornázni a nagyon gyenge nyelvtant emelt idegen nyelvből?

Figyelt kérdés

Nagyon szenvedek a nyelvtannal, egyszerűen nem megy (francia).

Aki emeltezett már vagy készül rá, hogy sikerült a nyelvtant feltornázni, megérteni? Milyen módszert vetettetek be hogy kicsit ráérezzetek?

Én próbáltam könyvből, de az nem megy. Most azt próbálom, hogy az eddigi érettségik nyelvtani részét lemásolom és próbálom megérteni hogy mi miért van, de nem megy. Jelenleg kb ilyen 35-ből 10 pontot érnék el ami nagyon rossz. Kérlek mondjatok neked trükköket. Tanárral heti egyszer van egy órám , de nyilván az kevés. Akár akik másik nyelvből emelteztetek, ti hogy gyakoroltátok a nyelvtant, milyen módszerrel?


2022. márc. 25. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Én németből emelteztem. Nem voltam olyan hű de jó belőle, de 60% felett írtam, így nem lett rossz eredményem.


Nekem sem volt erősségem a nyelvtan, inkább nem is a tudásom elmélyítésébe mentem bele (bár tudom, a való életben az hasznosabb, de a minél több pont volt a célom)


Arra mentem rá, hogy begyakoroljam a feladattípusokat. PL volt olyan feladat, ahova kötőszavakat/névelőket kellett beírni. Ott a mondatok felépítését vizsgáltam meg, hogy milyen szórend van mi után és kb ki tudtam logikázni még ha nem is értettem a szöveget.


Olyan feladattípus is volt, ahol szövegbe kellett mondatokat beilleszteni. Ott is a kötőszavakat néztem meg elsőnek, hogy szórend alapján mi hova mehet és itt is lehetett így kizárásos alapon logikázni. Pl 5-6 mondatot kellett beilleszteni, abból legalább 1-2 ment megértés alapján, 1-2 kötőszó alapján, a többi meg tippmix meg kizárásos alapon..



Most így ennyi jutott eszembe. Én az elején mikor készültem ott rontottam el, hogy mindig görcsösen megpróbáltam magamban lefordítani a szövegeket. Sok esetben full felesleges, a lényeg hogy a logikát megtaláld a feladatokban. Persze ha valaki pro nyelvből nyilván könnyebb neki és olvasva már érti is a szöveget, de jobb híján kis logikával is simán hozható.

2022. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Na azt a görcsösen lefordítást én is csinálom, pedig tudom hogy nem kellene, mert nem túl hasznos. Nekem meg pont a szövegértéssel nincs bajom, mert az eddigi érettségik alapján az írott és a hallott szövegem nagyon jó, de ez a hülye nyelvtan megy. Ezt a kilogikázás nekem azért nem menne mert annyira rossz a nyelvtanom , hogy ki sem tudom logikázni..:D Most összeírtam pl kérdéseket a tanárnak, hogy mit nem értek...hát szegény már előre sajnálom őt is meg magamat is..:D
2022. márc. 26. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!