Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért mondják sokan, hogy nem...

Miért mondják sokan, hogy nem érdemes olaszul tanulni?

Figyelt kérdés
szerintem igenis megéri, ugyanis hiába nem tartozik a legnagyobb beszélőtáborral rendelkező nyelvek közé, de gyönyörű, és azért Olaszország mégiscsak jelentős ország, valamint a kultúra is csodálatos, és egy némettel vagy angollal párosítva szerintem tökre hasznos tud lenni.
2010. szept. 14. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Azért mondják, mert tényleg nem érdemes ;D Sehol nem beszélik, csak Olaszországban. Ha valaki már tud andolul és németül(és egyiket sem helyettesíti semmi ám!), akkor jól jöhet neki, ha beszél egy latin nyelvet is, de akkor már lehet, hogy inkább spanyolul volna érdemes tanulnia(jaa, franciául inkább, de az más nehézségi kategória), mondjuk az sem a világ leghasznosabb nyelve :D
2010. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Mert lusták, könnyebb nekik az angol. Ha szépnek találod, és szeretnéd, akkor vágj bele! Szerintem egy idegenvezetőnél is előny, ha egy olyan nyelvet is ismer, amit csak kevesebben. Esetleg tolmácsként is hasznát lehetne venni.
2010. szept. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

magyarországon semmire se mész vele. semmilyen melóhoz nem kell. még az eredetileg olasz cégek is angolul beszélnek...

nekem konkrétan van olasz tanár ismerősöm, és sehova se kell.

2010. szept. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
ha ennyire tetszik olaszország, szerintem érdemes, lehet épp olyan lehetőséged lesz, hogy oda tudsz menni tanulni, dolgozni. olyan nincs, hogy egy nyelvet nem érdemes tanulni. ha azt megtanulod, már az írott francia-spanyol-portugál szövegekből is értesz vmit, ami pl utazásnál jól jöhet.
2010. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát nem feltétlenül az életcélom Olaszország, de szeretem a nyelvet és a kulturát, és azért mégiscsak 60-65 millió ember anyanyelve. :)
2010. szept. 15. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
A "kínai" több, mint 1 milliárd ember anyanyelve, mégsem jó a világon semmire ;)
2010. szept. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

"Miért mondják sokan, hogy nem érdemes olaszul tanulni?"


Mert nem érdemes. Pontosabban: érdemes, csak van 6-7 fontosabb nyelv. Hogy valaki milyen nyelvet tanul, az egy nagy döntés, mely az ember életéből éveket határoz meg bizonyos mértékig. Ezért okosan kell dönteni, jó befektetést kell csinálni. Gazdasági, tudományos stb. jelentősége szempontjából az olasz sehol nincs az angolhoz, némethez, franciához, oroszhoz stb. képest.


"szerintem igenis megéri, ugyanis ... gyönyörű"


Ez magánvélemény. Szerintem pl. elég csúnya. De nem ez a baj vele, hanem hogy csak Olaszországban használják.


"egy némettel vagy angollal párosítva szerintem tökre hasznos tud lenni"


Angollal párosítva legalábbis nem árt, ha nem is hasznos, ha viszont csak németül és olaszul tudsz, azzal már kevesebbre mész, mintha csak angolul tudnál.

2010. szept. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!