Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

Középkorú vagyok, sajnos, most ott tartok, hogy egy nyelvet sem beszélek még közepes szinten sem. Munkámhoz nem kell, ilyen motivációm nincs. 13 éve letettem egy német felső c-t, de azóta sem foglalkoztam a nyelvvel, alig emlékszem valamire, kb. az alapfokra estem vissza. Angolul nem tanultam, nem tudok. Olaszul annyit tudok, hogy ha nyaralni megyek Olaszországba, ott jól elboldogulok, meg tudom kérdezni, amit meg kell, és értem is nagyjából a rá adott választ, el szoktunk lenni az olasztudásommal, nem kell kézzel-lábbal mutogatni, beszélgetni , hosszabban társalogni már nem tudnék.

Egyedül élek, munka után lenne fél-egy óra amit tanulással tudnék eltölteni, illetve hétvégén több is. De melyik nyelvet tanuljam?

Német: újratanuló lennék, valószínűleg sok sikerélménnyel 2-3 év alatt még napi fél-egy óra tanulással is visszamehetnék egy használható nyeltudásra. De: nem kedvelem a német nyelvet, és a hallás utáni szövegértés (Hörverstehen) mindig gondot okozott, de ez gondolom, más nyelvvel is így lenne egy bizonyos szinten túl.

Angol: ezt már egy kicsit égés nem tudni, de igazából ez a nyelv sem tetszik. Szóval csak azért tanulnám, mert "kell".

Olasz: ezzel a nyelvvel van a legtöbb sikerélményem, olyan értelemben, hogy kevés szóval (kb. 500) elég jól tudok bánni, és egy egy hetes olasz nyaralást is lebonyolítottam már, meg tetszik is a nyelv.

Te melyik nyelvet választanád a helyemben? Érdemes esetleg kettőt? (De így is nehéz rávenni magam munka után, ráadásul úgy, hogy nincs konkrét motivációm.) Vagy?



2022. márc. 31. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Angolt. Mert kell. Mindenki angolul beszél. Az olasszal csak Olaszországban boldogulsz, de attól még foglalkozhatsz vele hobbiból. Nem tanulásnak kell felfogni, hanem szórakozásnak.
2022. márc. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A németet nem érdemes visszahozni? Van egy felső fokú nyelvvizsgám, ami kb. semmit sem ér.
2022. márc. 31. 23:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Te írtad, hogy nem szereted. Azzal is foglalkozhatsz, bármivel, amire időd van. Nem kell tudományos megalapozottsággal, egyszerűen olvasni kell és filmeket, tévét nézni. Nem kell hozzá két-három év, ha felsőfokúd van.
2022. ápr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy új nyelv komoly kihívás már mondjuk 50 évesen, igen erős motiváció és kitartás kellene hozzá.

Én azt mondom, olvass és hallgass zenét, nézz filmeket minél többet németül és olaszul. Tartsd minél aktívabban a már létező tudást, ne hagyd elkallódni. Ha lehet, szerezz német és olasz társalkodó partnereket, például vannak soknyelvű klubok nagyobb városokban, vagy legalább lépj be néhány internetes fórumra olyan témákban, ami érdekel.

Ha oroszt még tanultál, esetleg azzal is tegyél hasonló próbát.

2022. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az angol nyelv megkezdése minden, csak nem komoly kihívás. Viszont létszükséglet.
2022. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
40es vagyok. Köszönöm a válaszokat!
2022. ápr. 1. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!