Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sürget a B2 nyelvvizsga letétele.

Angolból többször is próbálkoztam, emelt érettségit is tettem, de mindig 1-2% hiányzik a követelmények teljesítéshez. Kb 3-4 éve foglalkozok vele.

Most szembe jött velem egy eszperantó nyelvtanfolyam a neten. Sokan érnek el vele sikert, akik hasonló gonddal küzdenek, mint én.


Szerintetek melyik lenne jobb? Tovább próbálkozni az angollal vagy elkezdeni az eszperantót?


Most a cél a nyelvvizsga megléte. Angolból mindenképp szeretném, hogy sikerüljön, de félek, hogy nem jön össze a záróvizsgáig.



2022. febr. 14. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Az eszperantó időpocsékolás. Amennyi időt és energiát abba fektetnél, abból bőven meglenne az a hiányzó 1-2% angolból.
2022. febr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

egyetértek az elsővel...

Teljesen használhatatlan dolog...

2022. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

tavaly is utolsó percben derült ki, h. megkapjuk nyelvvizsga nélkül a diplomát, hátha neked is szerencséd lesz.

el kéne törölni örökre ezt a rendszert, mert a te példád is azt mutatja, h. mekkora terhet ró ez a hallgatókra, teljesen megértem, h. nem mersz most újra próbálkozni angolból.


mire az ember eljut addig, megutálja a nyelvet...

2022. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Most nem is használni szeretném, csak a papír kell egyelőre a diplomához.


Angolból évek óta nem sikerül a vizsga. Ezért gondoltam az eszperantóra.

Talán, ha sikerülne elengedni a "muszáj a nyelvvizsga" tényt, akkor utána sikerülne az angol is.

2022. febr. 14. 14:44
 5/15 anonim ***** válasza:
Semelyik nyelvvizsga sem sikerül? Mi lenne ha másik nyelvvizsgaközponthoz mennél? Melyiket próbáltad?
2022. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Voltam Language Cert, EuroExam nyelvvizsgákon, illetve egy emelt érettségit csinálam belőle.
2022. febr. 14. 15:04
 7/15 anonim ***** válasza:
5. vagyok: és melyik rész nem ment?
2022. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

részemről már annyira rühellem az angolt, h. hagynám a pi...ba, ha nem kényszerítenének rá, h. márpedig muszáj.


rengeteg időm, energiám elment rá, amikor pihenhettem volna, sportolhattam volna, lehettem volna a családdal, csinálhattam volna a hobbimat, és nem, muszáj angolozni...

2022. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Angolt mondanám. Egyetértek,nézz meg több típusú vizsgát is,lehet lesz,ami jobban neked való.

Emellett anyanyelvű penpalt javasolnék még meg intenzív felkészítő tanfolyamot,lehet hogy azzal a lendülettel meg is lesz.

2022. febr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 NTBS ***** válasza:
81%
Nehéz döntés, mert az angol sokat ér, de nyilván nem a nyelvvizsgától fogsz tudni angolul. Ha könnyen tanulsz nyelvet, akkor az eszperantóval sem jársz rosszul, mert a nyelvvizsga papír elsőre meglesz belőle szerintem. Ebben az esetben biztosan lesz diplomád, mert a nyelvvizsga amnesztiát lehet, hogy idén már nem adják meg.
2022. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!