Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy olyan bonyolult nyelv...

Egy olyan bonyolult nyelv megtanulásához mint a német, kell külön tehetség?

Figyelt kérdés

Embertelenül nehéznek tűnik a német, de el kellene jutnom egy B2-es szintre, munkaügy miatt.


Rokonomék Svájcban laknak, tudnak nekem szállást biztosítani az első hónapokban, de meg kellene tanulnom németül, hogy tudjak ott dolgozni.


2022. ápr. 5. 15:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%
Gondolj bele, hogy mások is megtanulják. Pozitívan állj hozzá.
2022. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
De azoknak van érzékük a nyelvekhez. Így könnyű...
2022. ápr. 5. 15:55
 3/36 anonim ***** válasza:
88%

Megint te???

A némethez CSAK szorgalom kell!

2022. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

"Német nyelvtan


Viszonylag kevés a rendhagyó ige, az újlatin nyelvekhez képest legalábbis mindenképp.


A melléknevek és a névmások mellett a főneveket is ragozza a német, ez utóbbit kétféle rend szerint: a standard deklináció a főnevek 95%-ára áll, a fennmaradó 5%-ra viszont az ún. N-Deklination a jellemző.


A többes szám képzése meglehetősen bonyolult.


Az újlatin nyelvekből megszokhattad, hogy megkülönböztetik a hímnemet és a nőnemet. A német nyelvben még semlegesnem is létezik, tehát háromféle nem él a nyelvben. Arra semmiféle általános séma nincs, hogy mi alapján lesz egy szó hímnemű, nőnemű avagy semlegesnemű. Gyakorlatilag az összes szónál külön meg kell tanulni a nemet is.


A prepozíciók használata a deklinációtól függ, minden prepozícióhoz 1-2 deklináció tartozik, ezeket fejből meg kell tanulni. Vannak persze itt is csak bizonyos prepozíciókat vonzó igék, mint minden nyelvben, ezeket külön be kell magolni.


A ragozásban megkülönböztetünk Konjunktiv I és Konjunktiv II ragozási módot. Az elsőt a függő beszédnél használjuk, míg a másodiknak szerteágazóbb a használata és kicsit hasonlít a spanyolban megtalálható subjuntivo-ra: óhajt, tanácsot, vágyat, álmodozást fejez ki."


Forrás: [link]

2022. ápr. 5. 16:03
 5/36 A kérdező kommentje:

"Nehéz-e? igen iszonyat nehéz.



èn elöször angol nyelvterületen éltem, ragatd rám az angol egy év alatt megtanultam.



majd férjhez mentem a német páromhoz, így németországba költöztem és itt elkezdtem intenzíven németül tanulni.


ennyit az angollal nem küszködtem"


Forrás: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..


(3. válasz)

2022. ápr. 5. 16:06
 6/36 A kérdező kommentje:

A forrásaim szerint tehát a német nyelv nagyon nehéz.


Ezért kérdezem, hogy megéri-e elkezdeni tanulni, vagy csak magamat hülyítem, és mondjak le a svájci munkáról.

2022. ápr. 5. 16:07
 7/36 anonim ***** válasza:
79%
nagyon jó, mire kikerested a nyelvtanulós-konteós baromságodat, megoldhattál volna két rövid feladatsort. így valóban nem fogsz megtanulni németül, hogy hülyeségeket olvasgatsz, és gyártod belőlük a kifogásokat. keress egy tetszetős nyelviskolát vagy magántanárt, kezdj el órákat venni, csináld meg a házi feladatod, tanuld meg a szavakat, és tudni fogsz németül. más ugyanis ezt csinálja. mindenféle gagyi blog olvasgatása helyett.
2022. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
76%
Mondjál le a svájci munkáról!
2022. ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Akkor inkább hagyom a francba az egészet


Köszi a válaszokat, csak ennyit akartam.


Sziasztok.

2022. ápr. 5. 16:18
 10/36 anonim ***** válasza:
14%
angol utan nekem is kb lehetetlen volt a nemet. tul kotott volt a szorendje, nem tudtam egy darab mondatot se osszerakni mert csak azon stresszeltem hogy jo legyen a mondta szorendje
2022. ápr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!