Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet választanátok?

Melyik nyelvet választanátok?

Figyelt kérdés

Adott egy nyelv, ami a szerelmed szinte, de a célországon kívűl sehol semmire nem mész vele. Van egy másik, ami nem tetszik de szinte minden kontinensen beszélik.


(Na jó, nem kertelek tovább, finnről és franciáról lenne szó. Nem hiszem, hogy el akarnék költözni Finnországba, de a nyelvbe egyszerűen beleszerettem.)



2022. ápr. 7. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
nekem a francia tetszik, úgyhogy én azt.
2022. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

A finnt.

Egyrészt hatékonyabban tanulod, ha szereted.

Másrészt kevesebb a finn-magyar fordító, ergo nagyobb rá a kereslet. Franciául azért elég sokan tudnak :)

2022. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A francia nyelv tanulását számodra mi motiválja? Ha csak annyi, hogy sokan ismerik, akkor nem biztos, hogy bírni fogod, viszont Magyarországon elég kevesen beszélik, hosszú távon jól járnál vele a munkaerőpiacon.


Én először a franciával próbálkoznék meg, és később a finnel.

2022. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első, nem az a kérdés mi melyiket szeretjük…
2022. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Az a kérdés, melyiket választanánk.Én azt amelyik nekem tetszik, és az a francia. Az viszont tény, hogy amit szeretsz tanulni, annak a tanulása jobban fog menni.
2022. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

De nem az a kérdés, hogy francia vagy finn.

Hanem praktikusság vagy szenvedély.


És mivel te a franciát szereted (a kérdezővel ellentétben), semmi értelme nincs a válaszodnak, nem jut vele tovább a kérdező.

2022. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindketto.
2022. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A finn nagyon nehéz úgy tudom.
2022. ápr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Más nyelv nem jöhet szóba? Mint például a német vagy a spanyol. Hagyd a franciát, úgyis nemsokára a francba kívánnád. Válassz más nyelvet! Még a finn is jobb választás: ragozó, magánhangzó-harmóniát használó nyelv.
2022. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!