Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyar tényleg nehéz nyelv ?

A magyar tényleg nehéz nyelv ?

Figyelt kérdés
Ugye sokszor mondják, hogy a magyar nyelv az egyik legnehezebb. Miért mondják ezt ? Ha csak az Európai nyelveket nézzük szerintem a holland a svéd a francia meg az izlandi sokkal nehezebb mint a magyar.
2022. ápr. 9. 20:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Igen, külföldieknek nagyon nehéz nyelv.
2022. ápr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Gondolj bele, hányféle formában tudod ragozni a létigét angolul (vagy bármilyen nyelven) és magyarul. Szerintem ez elég jól szemlélteti, mennyire bonyolult. Vagyis nem csak létigét, mindent bonyolultan ragozunk, ezerféleképpen.
2022. ápr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Egy kis szórakozás példának:

https://www.youtube.com/watch?v=oT4CKxZWpeg

2022. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
A legtöbb külföldinek közepesen nehéz, nem a legnehezebbek közé tartozik.
2022. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
A link jó és szórakoztató, de minden más nyelven is el lehetne készíteni hasonlót, az adott nyelv furcsaságairól. (Csak azt a legtöbben nem értenék meg MO-on)
2022. ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Csak a magyarok hiszik nehéznek, ezzel is a vélt különlegességét akarják alátámasztani. Se nem különlegesebb, mint bármelyik másik európai nyelv, se nem nehezebb.
2022. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%
A laikusok szerint nehéz, a nyelvészek szerint nem az. Ti kinek hisztek jobban?
2022. ápr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 franciasrac ***** válasza:
93%

Nincs olyan "nehéz nyelv" mert egy nyelv a tanulása minden embernek sok tényezőtől függ (szülők nyelve, nevelési ország, anyanyelv rokonságai stb...). Például, egy malajziainak sokkal egyszerűbb lesz indonézül tanulni, mint egy magyarnak. Nekem a francia az anyanyelvem, és könnyeben tanulhatok spanyolul, olaszul, románul, angolul, latinul, görögül is, mint ti, ti pedig nálam finnül, észtül, hantiul, manysiul, törökül vagy kazakul is egyszerűbben tanulhattok. Nem azért "könnyű" az angol és "nehéz" a kazak, annak értelme teljesen nincs.


Nekem tetszik a nyelvészetet "hobbiként" tanulgatni, sok nyelv iránt érdeklődtem már, számos nyelvágak és -családok közül (persze indoeurópai, finnugor, amerikai ősnyelvek, maláj polinéz, török, bantu, baszk, japán, eszkimo-aleut, kínai, pirahã, koreai...), és a magyar szerintem az egyik leglogikusabba, egy szóból több tucatnyi készülhet vagy szármartatni is lehet. Még egy példa, ha összehasonlítjuk a "bemegy", "kimegy", "felmegy", "lemegy" szavakat, anélkül is, hogy tudjam, mit jelennek azok, meg is lehet tudni, hogy éllentétes jelentésűek, és össze vannak kapcsolva. Ha tudom mit jelent a "megy" egyedülállóan, meg melyik jelentést hordoz az a 4 igekötő, akkor ebből arra lehet következtetni, hogy mit jelennek az igekötős szavak. A francia "entrer", "sortir", "monter", "descendre" szavakról ilyet nem lehet mondani, és összeségében a nyelvünk, mint sok más is, nem lehet olyan pontos különleges konceptusokkal, mint a magyar (pl. a meg- igekötő rengeteg nyelvre lefordíthatatlan, nem lehet annyit játszani a szavak sorrendjével a mondatban, stb.).

Én tuti nem folyékonyan beszélek magyarul, de eddig nem úgy mondanám, hogy "nehéznek" tartottam a tanulását, ahogy fentebb mondtam, ez nagyjából csak emberfüggő. Amúgy ha valahol hibáztam, örömmel hallanám :)

2022. ápr. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9-es: nagyon jól tudsz magyarul, sokkal szebben írsz, mint sok születet magyar. Egy mondatot találtam, ami nem egészen helyes:

Nincs olyan, hogy "nehéz nyelv", mert egy nyelv tanulása minden embernek sok tényezőtől függ.

2022. ápr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!