Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó ötlet lenne-e angolra...

Jó ötlet lenne-e angolra jelentkezni érettséginél, ha eddig németet tanultam?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Általános iskola óta németet tanulok, jelenleg végzős vagyok, egy szakközépben, szimpla szakmát tanulok.

A német nyelvérzékem soha nem volt jó, azonban itt az iskolában mégjobban leépült, mivel az iskolában 3 éve csak a szakmai németet tanuljuk.


Német tudásom tehát nagyjából semmi nincs, és ezért szeretnék angolra menni, mert ha elém raknak egy német, illetve egy angol írott szöveget, az angolt biztosan jobban tudnám értelmezni, fordítani, mint a németet.


Ugyan ebben az iskolában érettségiznék, nem tudom milyen az érettségi nappali oktatás egy szakközépben. Igazából csak attól félek, hogy hirtelen egy angol óra közeépn találom magam, ahol körülöttem angolul beszélek, én meg nem értem miről van teljesen szó.

(jelzem, ugyan ez lenne németnél is) Már azon filózok, hogy inkább nem is jelentkezek, hisz így minek. Pedig szeretném legalább megpróbálni :/



2022. ápr. 20. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségire bocsátás feltétele, hogy az adott tárgyat, a te esetedben az angolt, tanuld iskolai keretek között. Ha jól értem, ez nálad nem áll fenn. Osztályozó vizsgát kéne tenned előbb angolból, hogy abból érettségizhess.
2022. ápr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

"Igazából csak attól félek, hogy hirtelen egy angol óra közepén találom magam, ahol körülöttem angolul beszélek." Hogy mi van?

Az első válasz egyébként igaz.

2022. ápr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

beszélnek* akartam írni, csak gyorsan írtam, kissé ideges is vagyok, bocsánat.

Arra akartam utalni hogy fura váltás lenne hogy eddig német órákon ültem, majd egyik nap hirtelen hozzá kéne igazodnom az angolhoz,és hogy ez hogy menne.

Inkább nem is minősítem hogy azonnal rá kellett vágni a "hogy mi van?" kártyát, mintha szépen nem lehetne kérdezni.


Az elsőnek pedig köszönöm

2022. ápr. 20. 19:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mégis mikor ülnél hirtelen angolórán? Április 21-én?
2022. ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát elég hirtelen lenne több év német után angolon lenni. Bonyolult ez a magyar nyelv, de legalább nagyon szépen lehet játszani a hülyét, mintha nem értenénk a másikat.


Megkérdezhetem, mi a kötekedés tárgya? Egy kérdésem volt, volt egy elírásom, most pedig azon ugrálunk, értelmetlenül.

2022. ápr. 20. 19:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem világos, hogy mikor akarnál angolórán ülni? Tanév közben? Nem az elírás érdekes, azt észre se vettem. A tartalmat nézem, nem egy betűt.
2022. ápr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Abban az esetben akarnék angol órán ülni, ha érettséginél arra jelentkeznék.

utána értelemszerűen amikor megkezdődik a következő tanév.

Nyilván nem valószínű hogy tudnék jelentkezni, ezért mondom, abban az esetben.

2022. ápr. 20. 19:37
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
ne duzzogj, próbálunk rájönni hogy mit akarsz... mi az hogy nem tudod milyen az érettségi oktatás? szakiskolás vagy? vagy hogy érted hogy "érettségi oktatás"? érettségire, ahogy első is írta, olyan tárgyból mehetsz, amit tanultál (legalább két évig asszem), vagy letetted belőle az osztályozóvizsgákat, miután magánúton felkészültél belőle. nyelvórákra akkor járhatsz másra, ha kérvényt nyújtasz be az iskolának, és ők áttesznek téged német csoportból angolba. de kérdés, hogy megteszik-e mert ez azért elég bonyolult ügy.
2022. ápr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor mehetnél át németről angolra, ha az addigi anyagból levizsgáznál.
2022. ápr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Jól értem, hogy most vagy végzős? Ha igen, akkor már nincs hová átmenni. Az nem opció, hogy nem mész el a német érettségire, mert akkor nem lesz meg 5 érettségi tárgyad és bizonyítványt sem kapsz csak tanúsítványt.
2022. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!