Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német érettségi tanácsok?

Német érettségi tanácsok?

Figyelt kérdés
Az amúgy nulla német tudásomat próbálom feltornázni a kettes szintjére, hiába tanulok magolom a szavakat nem marad meg tartósan a fejemben, esetleg valami ötletek hozzá? Szerintetek könnyű elérni a kettest németen?

2014. márc. 20. 10:11
 1/10 anonim válasza:

Nézd meg a korábbi érettségi feladatsorokat, hogy milyen feladatok vannak, melyik esetleg az a feladattípus, amelyik jobban fekszik neked, próbálgasd megoldani őket.

Ha abszolút nem megy, akkor próbáld meg kiszűrni azt a 200-300 leggyakoribb szót, amelyik előfordul a legtöbb érettségin, és azokat tanuld meg.

A szavakat többször ismételd át, ne csak egy alkalommal akard megtanulni őket. Ismételni kell őket gyakran. Ha 2-3 héten keresztül napi csak 1x átolvasod őket, akkor már azzal is kb. megtanultad. És hol vagyunk még az érettségitől!

A levélhez tanulj meg pár alap mondatot, amelyeket a legtöbb levélhez fel tudsz használni, ilyen pl. a "Köszönöm a legutóbbi leveled, nagyon örültem neki", "Nagyon várom a következő leveledet" és társai. Megszólítás, elköszönés, zárósmondat kb. az egyszerűbb leveleknél mind lehet ugyanaz. És ezekre máris kapsz pontot.

A levélíráshoz tudom ajánlani egyébként, hogy legyen ott nálad egy olyan szótár (általában egynyelvű az ilyen), amelyikben van levélminta. Abban komplett mondatok is vannak, amelyeket beleírhatsz a leveledbe. Így nem nehéz maxos levelet sem írni, csak azt tudd, hogy amit kimásolsz az mit jelent.

Egyelőre ennyi jutott eszembe, sok sikert!

2014. márc. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most érettségizel vagy jövőre?
2014. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát,nemtom,esetleg nézz német videókat neten, interjúkat német sztárokkal,nemtom, de drukkolok:)
2014. márc. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ilyen szótárat hol tudok beszerezni? esetleg címet kiadót tudsz mondani? :)
2014. márc. 20. 21:53
 5/10 A kérdező kommentje:
igen, most érettségizek 2 éves gimiben vagyok úgyhogy eleve hátránnyal indulok
2014. márc. 20. 21:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, milyen szinten állsz németből, de kábé akkor is meg van a kettes, ha csak betippeled a megoldásokat.

12%-ot kell elérned minimum minden feladattípúsnál,összeségben pedig 25%-ot.

Én most rakok előrehozottat belőle, tizedikben, és nem igazán félek... Az első pár feladatot már akkor meg tudod oldani, ha tudod, mit jelenet a "wie heßt sie?" és a "wie alt sie?"...


Sok sikert hozzá! Ha most összekapod magad, még a hármas (de meg merem kockáztatni, hogy akár a négyes) is összejöhet. Az utolsó feladattípúsok szivatósak csak egy kicsit.


Kitartás, menni fog!

2014. márc. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

*wie alt ist sie

(az előző vagyok :D)

2014. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Sajnos nem tudom melyik szótárban van levélminta, pedig nekem is kéne egy.

Angolból érettségiztem úgy, hogy a tanárom Longman szótárával mentem el (ő is azt hiszem a tanári tankönyvcsomaghoz kapta) és 100%-os lett mindkét levelem, részben a szótárnak köszönhetően.

De könyvesboltban és könyvtárban egyébként hiába kerestem, nem találtam sehol se angolt se németet. Talán a neten tudsz rendelni, ha ott találsz. Sok sikert!

(Ha esetleg találtál a neten valahol írj már kérlek egy üzenetet hogy hol! Köszönöm!)

2014. ápr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Na hogy sikerült az érettségi? :)


Azóta már egyébként találtam ilyen levélmintás szótárat, PONS a neve. De csak nemrég, sajnos már az érettségi után.

2014. máj. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hármas lett az írásbeli :) szóbeli még vissza van
2014. jún. 9. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!