Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdjem újból a már "ismert"...

Kezdjem újból a már "ismert" nyelvet, vagy kezdjek bele egy új tanulásába?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgát kellene szereznem, középiskolában németet tanultam, de annyira nem szerettem, és most az angol felé kacsintgatok. Sokat felejtettem németből is, azt is szinte az alapoktól kellene kezdeni, de az angol jobban érdekelne. Szerintetek melyikből lenne érdemesebb/egyszerűbb felkészülni nyelvvizsgára?

2022. ápr. 23. 22:17
 1/3 anonim válasza:
100%

Hmm, attól függ.


Onnan is meg tudom közelíteni, hogy hiába nem használsz egy nyelvet, ha egyszer megtanultad, akkor az a tudás passzívan meg lesz, és bár úgy tűnik, hogy nulláról indulsz, de magad is megdöbbennél, hogy milyen ütemben térnek vissza a dolgok.


Na de.. Mit tud az ember leghatekonyabban tanulni? Ami érdekli. Szóval e logika mentén jobban jársz, ha angolt tanulsz.


De ha egyik se érdekel, csak muszáj a nyelvvizsga miatt, akkor passzolok.


Hogy melyik könnyebb? Én angolt és olaszt tanultam, totál más logika mentén épül fel a két nyelv. Sokan szajkózzák, hogy az olasz nehezebb, hát nem tudom.. Nekem egy év (intenzív) tanulás után középfokúm volt, az angollal többet szenvedtem, pedig azzal kezdtem.


Na csak a végére érek: szerintem a tanáron fog múlni, meg azon, hogy hova tudsz elkotelezodni :)


30N

2022. ápr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azt választanàm, ami jobban érdekel, mert annàl nagyobb a motiváció. Ha a németet nem szeretted, akkor csak a nyelvvizsga miatt tanulni kész szenvedés. (Legalábbis nekem az lenne.)
2022. ápr. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tanulj angolul!
2022. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!