Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Félek a francia érettségitől...

Félek a francia érettségitől ,mit tegyek?

Figyelt kérdés
Igazából a szókincsem elég jó. Viszont a nyelvtanok nem mennem valami jól ,ha bemagolom semmi értelme , de érteni nem értem… Nagyon félek az érettségitől , az írásbelitől és a szóbelitől is. A szóbeli miatt azért , mert a nagy lámpaláztól nem tudnék kinyögni semmit , pedig eddig egész jól haladok a tételekkel. Az írásbeli miatt meg azért ,mert oda kéne tudnom a nyelvtanokat.. :( Eddig amiket gyakoroltam feladatok mindig ott rontottam. Francia tanárom meg azzal jön hogy össze szedte nekem az összeset tanuljam meg.. oké de hiába olvasom nem megy a fejembe…

2022. ápr. 24. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
franciázd le a tanárt
2022. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségihez nem a nyelvtan kell. A tanárod hülye. Olvasott szöveg értése 22%, hallott szöveg értése 22%, írás 22%, de abból is a nyelvhelyesség annak csak a negyede, szóbeli 22%, de a nyelvhelyesség annak is csak a bő egyharmada, egyedül a nyelvhasználati rész az, ami nyelvtan, de az csak 12%-ot ér, és még abban is vannak szókincses feladatok is. Összességében a nyelvi érettségiben a nyelvtan aránya nagyon kevés. A szóbelit úgyse fogja érteni senki, a tanárod meg majd felhúzza a pontjaidat, neki is az az érdeke.
2022. ápr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

A francia nyelvtant - szerény tapasztalataim szerint - megérteni nem lehet, csak megtanulni. Azzal próbálkozz, de tényleg jobb, ha hibásan beszélsz folyamatosan, mint ha tökéletes nyelvtannal percenként két szót.


Amúgy a kérdés címére egyszerű a válasz: ne t'inquiète pas! :)

2022. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A szóbelihez (saját tapasztalat nyelvvizsgák és nyelvszak után): Ne szóról szóra akard felmondani a tételt, mert csak jobban elkezdesz izgulni, pl. ha valamit elfelejtesz vagy ha közbeszólnak. A legjobb egy vázlat (otthon papíron, vizsgán fejben), hogy tudd mikről akarsz beszélni. (Ha mégis le akarod írni az egészet, ne zavarjon, ha elrontod vagy nem azt mondod, mert senki nem tudja mit írtál le.)
2022. ápr. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ! A francia tanárom azzal ijesztget ,hogy mikor szóbelizek a bizotság azt kérdez amit akar és bármi lehet, mindenre fel kell készülni…
2022. ápr. 25. 21:21
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Úristen, de szemét tanár! Vagy nagyon gyáva. Ő jobban fél, mint ti. Az egész bizottságból te fogsz a legjobban tudni franciául a tanáron kívül. A többiek egy szót se. De ha értenék, akkor se kérdez bele a többi tanár.
2022. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást , angolnál még érteném ,hogy a bizottságból tudnának angolul ,viszont a franciánál kevesebb esélyt gondolok.
2022. ápr. 25. 22:14
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem írtad, emelt vagy középszintűre mész? Én franciából középszinten voltam, ahol egy másik tanár is tudott (ez véletlen, nem kell a tanárodon kívül másnak tudnia). Spanyolból viszont emelt érettségin voltam és ott már mindenki tudott az adott nyelven.
2022. ápr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"a tanárod meg majd felhúzza a pontjaidat, neki is az az érdeke"

Nem érdeke. Ha megteszi, jófejségből teszi. A fizetése így is úgy is ugyanannyi(ra kevés).

2022. ápr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A francia nyelvtant - szerény tapasztalataim szerint - megérteni nem lehet, csak megtanulni."

Ez mindegyik nyelv nyelvtanával így van, hiszen azon semmi megértenivaló sincs, hogy pl. a múlt idő jele a -t vagy -tt.

Pontosabban nem is igazán "megtanulni" kell, hanem inkább eléggé begyakorolni. Az valami unalmas dolog, amire sokan nem hajlandóak, folyton csak lapozni akarnak a könyvben és "haladni", pedig ha nem gyakorolja be az ember eléggé a nyelvtant, akkor hiába hallott már róla, használni nem fogja tudni spontán se szóban, se írásban...

2022. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!