Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes előbb...

Melyik nyelvet érdemes előbb megtanulni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam hogy megtanulnék egy keleti nyelvet, mert nagyon tetszenek, de nem tudok dönteni a Japán, Koreai, Kínai és a Thai között. Szerintetek melyikkel érdemes kezdeni?

2022. ápr. 28. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Japán


Gazdasági szempontból fontosabb része a világnak, mint a többi és kulturális szempontból is eléggé meghatározó szerintem. Másodiknak a kínait mondanám.


Koreait és thai-t csak akkor érdemes, ha odaköltözöl vagy ott éled a fél életedet.

2022. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Itthon szerintem a kínait előbb tudnád hasznosítani mint a japánt, de természetesen azt tanuld meg elsőnek ami neked tetszik.
2022. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
#2 Miért?
2022. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

3# Mert kínai beruházások rengetege van itthon, még a csapból is az folyik, nem japán (sajnos).


Ha a másik felére vonatkozott, azért tanulja azt amit akar, mert az erőltetett nyelvtanulás csak szenvedés

2022. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is akkor már inkább japán. Sokan vannak akik közel anyanyelvi szinten beszélik a kínait és a magyart is. Kínaiak közül az a generáció aki itt született vagy gyerekként került ide, magyar iskolába járt de otthon kínaiul beszéltek. Velük nehéz felvenni a versenyt ezen a téren.
2022. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Japán vagy kínai
2022. ápr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Kínait sokkal jobban tudnád hasznosítani. Kínai emberrel hamarabb találkozol, mint japánnal stb, lényegesen egyszerűbb a gyakorlása a való életben. Eszméletlen mennyiségű anyag áll rendelkezésre + a kultúra is elég egyszerűen elérhető és megtapasztalható (személyesen is).
2022. ápr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

Kínai, plusz angol-t valószínűleg már tanulod.

Ezzel a kettővel külföldön is nagyon jól elboldogulhatsz, munka szempontjából is.

Japán, Koreai igazából csak arra jó, hogy eredeti nyelven nézd a sorozatokat. Legfeljebb akkor lenne hasznos ha valami top/spéci mérnök/tudós lennél és kiköltözöl oda. De ha csak ilyen japonológiát vagy koreanisztikát hallgató egyetemista vagy, akkor aligha kellesz oda.

A Thai-al meg igazából nem is értem mi a célod.

2022. ápr. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Koreai vagy japán
2022. máj. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Globálisan nézve a japán és a koreai éri meg leginkább. A kínai népköztársasággal aligha lesz dolgod, az itthoni szórvány kínaiak meg úgyis megtanulnak magyarul. Egyébként meg attól a régiótól függ, ahol hasznosítani akarod a nyelvtudást.
2022. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!