Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfokú nyelvvizsga 1...

Német középfokú nyelvvizsga 1 év alatt? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Már sok éve tanulok németet, most érzem magam egy alapszinten, viszont nem tudom hogy kicsit több mint egy év alatt fel tudom tornászni e magamat egy nyelvvizsga szintig. Ha lehetséges akkor milyen eszközökkel? Vagy mivel hogyan kéne tanuljak hogy biztosan sikerüljön?


Válaszokat előre is köszi



2022. ápr. 30. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én 5 hónap alatt jutottam el a felsőfokig, úgy, hogy előtte nem nagyon foglalkoztam a német nyelvvel és szinte semmit sem tudtam, igaz, én is sok éve "tanultam" a nyelvet.

De minden nap mindent németül hallgattam és gyakoroltam, így csodával határos módon sikerült a felsőfok.

Szóval még az sem lehetetlen egy év alatt.:)


Az én tippjeim:

-mindent hallgass németül, podcastek, videók, filmek

-mindig olvass németül híreket

-olvass németül könyvet


És ezek mellett legyen egy jó tanárod akivel targetáltan a nyelvvizsgára készülsz. Aki a nyelvtani részeket tisztítja és a levélírásod és szóbeli készségeid egyengeti.


Hajrá! Nem lehetetlen egyáltalán. Csak nagyon kell akarni, és sok időt is fog elvenni mindennapjaidból.

2022. ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szeptembertől kezdtem el jobban tanulni (előtte az alap nyelvtant, alap szókincset tudtam), jövőhéten már középfokú nyelvvizsgára megyek
2022. máj. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van az a nyelvzseni, hogy lehetséges. Főleg akinek ez már az ötödik-hatodik nyelve, és rutinosan tudja, hogyan összpontosítsa minden szellemi kapacitását a nyelvre, abban a byelvi közegben él és intenzíven tanul, gyakorol, aktívan használja.


Hogy neked sikerül-e? Fogalmunk sincs így látatlanban. Statisztikailag szinte bizonyosan nem. Egy átlagos képességű nyelvtanulónak 4-5 év kell. Mondjuk az alapoktól 3 év, de akkor ha minden nap órákat ezzel foglalkozik.

Pld az érettségi az 4 évig hetente 5-6 nyelvóra, és akkor az átrugdosódás még messze nem középfok.

2022. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mivel sajnos aktuális. Az egy év csak úgy érhető el, ha munka nélkül a nap 24 órájában erre koncentrálok?
2022. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4.: Teljes félreértés azt gondolni, hogy "munka nélkül", azaz minden más tevékenység "helyett" kell a nyelvet tanulni. Az igazi nyelvtanulás az nem aszerint megy, hogy mikorra van beírva az órarendedbe, máskor meg nem foglalkozol vele. Ellenkezőleg: Átállítod a gondolkodásodat a tanult nyelvre, és mindent azon a nyelven gondolsz-csinálsz. Ami persze eleinte rohadt nehéz mert kevésből főzöl, amit gondolsz-érzel azt ahhoz képest gyengén tudod kifejezni, viszont annál motiváltabb vagy, hogy mindenre megtaláld a szükséges kifejezést. És ezt hogyan mondják? Ez ezt? És ezt? Nem hagy nyugodni, mert frusztrál, hogy valamit elmondanál, de nem tudod hogy kell.

Szerintem a három éves gyerekek is azt érzik, amit ilyenkor neked kell, amikor kitartóan kérdezgetik mindenre, hogy "mi ez? mi ez? mi ez?" - valójában azt szeretnék tudni: "ezt hogyan mondjuk magyarul?"


Szóval igen, a nap 24 órájában. És nem, nem "munka nélkül" hanem a munka közben (is), amit ott akkor csinálsz, azt is németül igyekszel végiggondolni, lehetőleg másokkal is németül beszélsz.

Oké, a gyártósor, ami mellett naponta 500szor elvégzed ugyanazt a mozdulatsort és soha semmi mást, az szívás. :D De akkor meg lehet mellette zenét hallgatni, ismételgetett panelmondatokat stb., amit szabadidődben felolvasol és felveszel magadnak.

Ha meg valamilyen kreatív munkád van, az szinte kínálja a lehetőségeket, csak észre kell venni.

2022. jún. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha elég kitartó és elkötelezett vagy, simán megoldható fél vagy 1 év alatt. Ha lustizol, akkor itt senki se fogja tudni kiszámolni, hogy mennyi idő alatt éred el a kívánt szintet.
febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!