Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak hogy jól tudjak...

Mit csináljak hogy jól tudjak beszélni angolul?

Figyelt kérdés
Jól le tudok fordítani bármilyen angol szöveget viszont magamtól nagyon nehezen tudok összerakni egy jó értelmes összetett mondatot.
2022. máj. 1. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak gyakorlással lehet elérni.

Először hallgass minél több eredeti szöveget, nézz filmeket eredeti hanggal, a lényeg a hallás utáni szövegértés, olvass fel hangosan szövegeket, dalok szövegeit mondd/énekeld az előadóval együtt, ez a hangképzést gyakoroltatja, otthon meséld hangosan magadnak, amit éppen csinálsz, meg próbálj beszélgetni másokkal angolul.

2022. máj. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első jókat írt. Az, hogy angolról jól fordítasz azt jelenti, hogy a passzív tudáaod jó. Azonban fontos szerintem, az hogy ne csak ismételj mint egy papagáj, hanem te magad is alkoss mondatokat. Eleinte csak egyszerűbb mondatokat próbálj mondani, ne rögtön többszörösen összetett mondatokkal kezd. Az íràs hogy megy magadtól? Vagyis szótár és bármiféle màs segítség nélkül.
2022. máj. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az írás is jól megy például hallott szöveg után. A szókincsem sem rossz, tudom a legfontosabb igeidőket is de hiába ha magát a mondatot alig bírom összerakni.
2022. máj. 1. 16:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem úgy értettem, hogy hallott szöveg után hanem úgy, hogy magadtól hogy megy. Próbáld meg azt, hogy előveszel egy lapot és megpróbálsz magadtól leírni pár mondatot. Mert ha írásban sem tudod magad kifejezni akkor szóban sem fog menni. Ha te mindig csak hallgatsz akkor a passzív tudásod fog fejlődni, de neked az aktív kell. Kezd nagyon egyszerű dolgokkal, rövid mondatokkal.
2022. máj. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a tanácsokat.
2022. máj. 1. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!