Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon gáz a mai világban ha...

Nagyon gáz a mai világban ha nem tudok angolul folyékonyan beszélni?

Figyelt kérdés
Gimiben végig ötös voltam, ötösre érettségiztem, de nem tudok folyékonyan, ösztönösen beszélni. Nem is tudom hol gyakorolni. Elmondom amit akarok, de hebegve-habogva. Mikor fejben elképzelek egy beszélgetést, úgy érzem frappánsan tudnék válaszolni, folyékonyan beszélni, de ha megszólalok nem jutnak eszembe a szavak és a kiejtésem is szörnyű. Amúgy elég sok ismerősöm van és be kell valljam, nagyon kevesen beszélnek TÉNYLEG folyékonyan. (Bírom, amikor valaki azt mondja, hogy beszél 4-5 nyelvet, mert az egyszerűbb szövegeket megérti és mert alapszinten elmond pár mondatot, vagy elcseveg az időről). Na, mindegy. Megérteni megértem, azzal nincs gondom. Hallott és olvasott szöveget is. Nagyon gáz ez így a mai világban 21 évesen? A munkámhoz nem használom és beszélek egy másik, kevésbé gyakori idegen nyelvet, amit apai ágon tanultam, ezért anyanyelvi szinten megy.
2022. máj. 4. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
A magyar emberek legalább 70%-a nem tud angolul folyékonyan beszélni, neked ott van még egy másik nyelv is, ami viszont tökéletesen megy. Garantálom, hogy jobb vagy, mint az átlag, ha az angolt is gyakrabban használod, a te szintedről már könnyen el lehet jutni egy magasabbra.
2022. máj. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, de nem tudom használni.

Az meg nem opció, hogy ilyen nyelvterületre, közösségbe megyek, más okok miatt.

Igazából csak félek, hogy elvesztem a jó kis munkámat, ami irodai, kényelmes és folyékony angol beszéd híján nem sok helyre vesznek fel ebbe a munkakörbe. Találnak helyettem alkalmasabb munkatársat.

2022. máj. 4. 18:51
 3/3 anonim ***** válasza:
A folyékony beszéd sokaknak nem megy. Nekem sem és elvagyok, mert hallásból, olvasásból viszont értek mindent. Szóval szerintem az van bajban, aki nem is érti.
2022. máj. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!