Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet egy nyelvet...

Hogyan lehet egy nyelvet minnél előbb és jól (tehát az értés és a beszélés is jól menjen)megtanulni?

Figyelt kérdés
A "minnél előbb"- nél persze nem pár hétre gondoltam.. na de arra lennék kíváncsi ,hogy kinek mi vált be a legjobban , és mivel érdemes "elkezdeni" jobban a nyelvet megtanulni .Alapszinten megy de az most már nagyon nem elég, mivel a suliban az angol nyelv tanulása nagyon el lett hanyagolva és nehézkesen is megy .. ezért gondoltam lesz itt valami jó tipp/ tanács ..?

#nyelvtanulás #angol #Hatásos módszerek
2022. máj. 9. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, vannak-e erre univerzális tippek a megszokotton kívül, de ami nekem személy szerint bevált, az a rengeteg olvasás, írás és filmnézés volt - utóbbit először magyar felirattal, aztán angollal, majd egy bizonyos időintervallum után felirat nélkül. (Bizonyos kifejezéseket, szlengeket, stb. sorozatokból is fel lehet szedni, amelyek egyszerű hétköznapi szituációkban sokszor előfordulnak, bevethetők).


Eleinte főleg egyszerűbb nyelvezetű, olvasmányos regényeket kerestem, amiket előtte már olvastam magyarul is, így össze tudtam hasonlítani a fordítást az eredetivel. (Vannak külön olyan könyvek, amelyekben megtalálható pl. angol és magyar fordítás egyben, ami akár jó kiinduló pont lehet).

Egyébként még engem érdeklő cikkeket, dalokat, filmeket fordítottam a szabadidőmben, elkezdtem történeteket írni angolul, találtam magamnak angol nyelvű "penfriend"-et, akivel szintén sokat tudtam gyakorolni. Minél többet olvastam, szótáraztam, írtam angolul, annál könnyebben vettem észre a korábban ejtett nyelvtani hibáimat, stb. Utána meg csak fokozatosan fejlesztettem magamat, egyre komolyabb szövegekkel, tananyagokkal, stb. Volt, akivel konkrétan tudtam beszélgetni is angolul, így ez is sokban megkönnyítette a helyzetemet.


Továbbá beszereztem nyelvoktató DVD-ket, egyéb anyagokat, ahol alapból elmagyarázták, amit a tanárnak kellett volna. Gondolom, ilyesmiből van fent youtube-on is, vagy vannak erre appok, amiket használni lehet (ingyenesen, meg fizetősen is ofc).

2022. máj. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kéttannyelvű gimibe jártam, ahol heti 20 óránk volt az első évben. Így a második évre már B2-es szinten voltunk. Az 5. év végére lett meg a C1.


Ha valaki csak mondjuk heti 2-3 órában tanulja, akkor szerintem minimum 3 év kell a B2-es szinthez. Szóval annál előbb lesz meg, minél több órát szánsz rá hetente. Én javaslom, hogy ne online, hanem valódi élő tanfolyamra menj, mert azzal nem csak nyelvet nyersz, hanem közösséget is, akikkel akár ki is utazhatsz majd néha stb.

2022. máj. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ,érteni általában megértem , a probléma ott van amikor válszolni kellene valakinek angolul...
2022. máj. 9. 10:55
 4/4 anonim ***** válasza:

"a probléma ott van amikor válszolni kellene valakinek angolul..."

Ahhoz meg beszélgetőpartner kell, beszédet sem kígyóbűvöléssel, sem megnövelt adag C-vitamin szedéssel nem lehet javítani, csak beszéddel.

2022. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!