Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan nyelviskoláról, ahol nincs házi feladat és órai vázlat írás? Komolyan vehető?

Figyelt kérdés
Szeretnék angolul tanulni és találtam is segy nyelviskolát, de sem órai vázlat, sem házi feladat. Idáig kétszer voltam, de mindkét órán csak beszédgyakorlatok voltak, a füzetbe semmit nem írtunk. Házi feladatot meg egyáltalán nem adnak. Hogyan fogok így megtanulni, hogyha otthon nem kell készülnöm? Mennyire vehető komolyan így a tanulás? Valakinek tapasztalatai hasonló módszerrel kapcsolatban?
2022. máj. 9. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A dolgokat jól és érthetően magyarázzák? Van haszna az órai dolgoknak szerinted? Mikor én jártam nyelviskolába akkor mindenki azt írta le, amit nem tudott a tanár magyarázataiból. Ha semmi ilyesmi nincs, csak szituációs gyakorlatok az szerintem annyira nem jó. (Kivéve, ha kimondottan ilyen tanfolyamra megy az ember.)


Én azt gondolom, hogy a nyelviskola egy biztos pont a nyelvtanulásban, pl. ha nem értesz valamit, ha egyedül nem tudnád hogy építsd fel a nyelvtanulásodat, de csak az nem fog téged megtanítani. Le kell ülni otthon és gyakorolni (ez lehet bármi, mindenkinek az, ami legjobban beválik, nyelvtan gyakorlás, filmezés, szótanulás bármi.)

2022. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Miert, ha nincs hazifeladat, akkor magadtól nem tudsz otthon tanulni? Az órán magadtól nem tudod lejegyzetelni, amit fontosnak tartasz?
2022. máj. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
2.! Egy nyelvtanulónak kell valami mankó, azért jár nyelvtanfolyamra, nem?
2022. máj. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem egy kicsit fura, hogy inkább a szókincsre mennek rá és beszédgyakorlatokkal próbálják tanítani a nyelvtant is. Az tűnik igazából furának, hogy semmilyen definíciót, vagy képletet nem kell leírnunk és ilyenről nem is beszélünk. A tanárt a második órán kérdeztem, hogy miért nincs házi és azt mondta, hogy felesleges adni házit, hogyha az óra végén értjük azt amit megtanított és a következő alkalommal tudjuk használni. Lehet, hogy én vagyok maradi, de nálam a tanulás nem csak abból áll, hogy órán csinálom a dolgom, hanem, hogy készülnöm is kell rendszeresen.
2022. máj. 9. 16:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Miért kellene definíciót és képletet leírni? Egy nyelvtanulás nem abból áll, hogy bemagolod a szabályokat, senki sem fogja tőled megkérdezni soha magát a definíciót. (Kivéve, ha nyelvszakra mész.) Az a lényeg, hogy használni tudd. Igen kell készülni otthon, hogy jól tudj egy nyelvet, de nem a nyelviskolának, hanem magadnak tanulsz.
2022. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 Nem nyelvszakra készülök, de akkor sem értem. Ezek szerint nem kell ismernem a neylvtani definíciókat, ahhoz, hogy tudjam alkalmazni? Nem a nyelvtan az alapja egy nyelvtanulásnak?
2022. máj. 9. 16:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Tudd, hogy mit miért hasznàlsz, tufd alkalmazni, de nem kell bemagolni és szó szerint visszamondani úgy értem.
2022. máj. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2!


Milyen manko? Ott van jelen az órán, nem? Ki akadalyozza azt meg, hogy otthon, az órákon tanultakat atimsetelje? Emellett feltétele van tankönyve is, azt is szabad ám otthon is hasznalni

2022. máj. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon angol anyanyelvu tanarok is ezzel a mondesszer tanitjak az angolt, mint masodik nyelv angol nyelvteruleten.
2022. máj. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mar a 70’s evekben is igy tanitottak


#9

2022. máj. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!