Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul hogy mondjuk? "Bele...

Angolul hogy mondjuk? "Bele kell dugni a jegyet és meg kell húzni magad felé a lyukasztót!" (régi villamos)

Figyelt kérdés

Ez így mennyire hunglish?

"You have to place the ticket inside the machine and pull it to yourself".


A magad felé húzni kifejezésre csak a "pull on"-t találtam, de nem nagyon értem.


Az ilyen szerkezetekre van valami oldal, amivel bármit le tudok fordítani? Ilyen get/move/take something into/with stb. szerkezetekre gondolok, mert ezeket nagyon nem értem és sokszor nem is tudok utána keresni példamondatokért. Van ezekre valami összefoglaló jelző, nem jut eszembe a neve. Talán idiómák, jól emlékszem?



2022. máj. 15. 12:10
 1/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%
A végére válaszolok: phrasal verb a nevük.
2022. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
and pull it out towards you.
2022. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

Vagy

Insert the ticket into the machine and remove it by pulling it toward you.

2022. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

#2 #3 Szerintem te nem láttál régi fajta jegykezelőt, ezért nem tudod, hogy mit kell lefordítani. :)

Nem a jegyet kell húzni, hanem a tetején egy műanyagot magad felé.

2022. máj. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pelenkasfiu igy van, fogalmam sincs a jegykezelorol.


Akkor slide it towards you.

2022. máj. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
slide the puncher towards you
2022. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Az pont nem a phrasal verb, amikor a pull through (sg) azt jelenti, hogy húzzad (valamin) át. Az a phrasal verb, amikor a pull through azt jelenti, hogy kikeveredik a betegségből.
2022. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Insert the ticket into the hole (with the numbers inside/downwards).

Slide the puncher by pulling it towards yourself.


Ez már nagyon szájbarágós, de ha tényleg az illető idegen se látott még ilyent, és nem áll módomban megmutatni/lerajzolni, akkor kicsit túlmagyarázom. :)

2022. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!